TOP 12 – najważniejsze teksty roku

Mawiamy czasem, że portal informacyjny to „godzinnik”, ponieważ publikowane przez nas wiadomości bardzo szybko zastępowane są kolejnymi. O tym, jak długo żyje dany news, decydują także nasi Czytelnicy, którzy artykuły nie tylko czytają, lecz również komentują i udostępniają w sieci. Wybraliśmy dwanaście tekstów, cieszących się w mijającym właśnie roku największym zainteresowaniem, wartych zatem przypomnienia.

Styczeń

„Kaczyński: Dolny Śląsk nie może liczyć na ulgę”

Kwestia podatku miedziowego ponownie poruszyła mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Tym razem za sprawą oznajmienia Jarosława Kaczyńskiego, że nie widzi on powodu, dla którego KGHM powinien być zwolniony z płacenia podatku miedziowego. Goszczący we Wrocławiu szef Prawa i Sprawiedliwości wprost oznajmił, że Polska Miedź jako dobro narodowe powinna służyć całemu społeczeństwu.

WIĘCEJ…

Luty

„Łowca pedofilów w akcji. W Legnicy ujęto lubinianina”

Znany łowca pedofilów, czyli wrocławianin Krzysztof Dymkowski, podczas swej kolejnej prowokacji doprowadził do zatrzymania mężczyzny, który za pośrednictwem Internetu umówił się na erotyczne spotkanie z rzekomą trzynastolatką.

Do ujęcia 32-letniego lubinianina doszło wieczorową porą, na parkingu przed marketem Lidl przy ul. Chojnowskiej w Legnicy.

WIĘCEJ…

Marzec

„Rodzinny, bimbrowniczy interes nie wypalił”

Prawie 300 litrów gotowego alkoholu etylowego i około 9 tysięcy litrów zacieru znaleźli polkowiccy policjanci na jednej z posesji w gminie Gaworzyce. Nielegalnym wyrobem i dystrybucją bimbru zajmowali się 62-letnia kobieta i jej 45-letni syn.

WIĘCEJ…

Kwiecień

„Wilki zagryzły owce koło Przemkowa?”

Dziesięć owiec, w tym kilka młodych, zostało zagryzionych w ciągu zaledwie kilku dni koło Przemkowa. Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że padły ofiarą wilków, które zrobiły podkop pod ogrodzeniem. Boją się, że mogą one zaatakować inne zwierzęta domowe, których w tym rejonie jest sporo. Tymczasem wilki są pod ścisłą ochroną.

WIĘCEJ…

Maj

„Dramatyczna akcja ratownicza w Głogowie”

Troje głogowskich policjantów skoczyło do Odry na ratunek tonącej 52-letniej mieszkance miasta. Wydobyli ją na powierzchnię i dzięki reanimacji udało się przywrócić akcję serca kobiety.

Do wody skoczyli mł. asp. Tomasz Nowaczyk i asp. Łukasz Majchrzak. Po chwili dołączyła do nich dzielnicowa ze Starego Miasta sierż. szt. Joanna Rozmus.

WIĘCEJ…

Czerwiec

„Sensacyjne odkrycie koło Przemkowa”

Kilkanaście głazów z numerami i nazwami miejscowości, w których w latach 30. i 40. XX wieku istniały niemieckie, młodzieżowe obozy pracy, znaleziono na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Między nimi ukryta była butelka z tajemniczą kartką w środku…

WIĘCEJ…

Lipiec

„Myśliwy oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci”

Młody myśliwy pomylił dziką zwierzynę z człowiekiem. Myśląc, że mierzy do dzika, oddał strzał w kierunku 63-latka. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Kłoda w podgłogowskiej gminie Żukowice. Ciężko ranny mężczyzna zmarł po przewiezieniu do głogowskiego szpitala. Młody myśliwy stanął przed sądem.

WIĘCEJ…

Sierpień

„Budowlańcy zablokowali drogę”

Nawet kilka kilometrów sięgały korki na krajowej „trójce”, na odcinku z Polkowic do Głogowa. Były one efektem protestu firm, które podjęły się prac przy budowie trasy S3. Ich przedstawiciele blokują drogę, domagając się zaległych płatności.

Protesty te były zwiastunem znacznie poważniejszych kłopotów, jakie pojawiły się na tym odcinku. Na długi czas roboty stanęły w miejscu, a opóźnienia wykonawcy w realizacji niektórych obiektów przekroczyły 400 dni.

WIĘCEJ…

Wrzesień

„Tragedia w Polkowicach. Mężczyzna wypadł z okna wieżowca”

W poniedziałkowy wieczór funkcjonariusze polkowickiej policji otrzymali informację, że doszło o strasznego zdarzenia.

Z okna bloku mieszkalnego przy ul. Miedzianej wypadł mężczyzna. Nie przeżył upadku.

WIĘCEJ…

Październik

„Akcja poszukiwawcza w ZG Rudna”

Ratownicy z jednostki w Sobinie zostali powiadomieni, że jeden z górników KGHM po zakończeniu zmiany nie wyjechał na powierzchnię.

Akcja prowadzona była na szybie R-IX, na oddziale G-25 w kopalni Rudna. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny….

WIĘCEJ…

Listopad

„Wstrząs w ZG Rudna. Sześciu górników w strefie zagrożenia”

Za każdym razem, gdy w Zagłębiu Miedziowym kołysze się ziemia, mieszkańcy na chwilę zamierają. Od tragicznego wypadku w ZG Rudna w listopadzie 2016 roku wstrząsy, do których dochodzi w tym zakładzie, budzą szczególne obawy o los górników.

Tym razem w strefie wstrząsu znalazło się sześciu pracowników. Trzech z nich nie mogło samodzielnie wydostać się z maszyn, które zostały obsypane skałami.

WIĘCEJ…

Grudzień

„Wiadomo, kim jest ofiara”

Lekarze z legnickiego szpitala przez wiele godzin walczyli o życie mężczyzny, który trafił w weekendową noc na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Okazało się, że to 33-letni mieszkaniec miasta, prawdopodobnie wracający wtedy z imprezy barbórkowej. Policja zatrzymała pięcioro młodych ludzi, którzy mogą mieć związek z tą sprawą.

Informacja ta zelektryzowała legniczan, którzy kilkanaście dni wcześniej dowiedzieli się, że w biały dzień w centrum ich miasta młody mężczyzna skatował na śmierć starszego człowieka, który wyszedł do sklepu po pieczywo.

WIĘCEJ…

Dodaj komentarz