Dramatyczna akcja ratownicza w Głogowie (WIDEO)

ratunek_04Troje głogowskich policjantów skoczyło do Odry na ratunek tonącej 52-letniej mieszkance miasta. Wydobyli ją na powierzchnię. Dzięki reanimacji udało się przywrócić akcję serca kobiety. Obecnie przebywa w szpitalu, na oddziale intensywnej opieki. 

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w czwartek, 25 maja. Po godz. 19 oficer dyżurny głogowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że prawdopodobnie utonęła kobieta.

– Świadek informował, że widzi, jak kobieta rozpaczliwie walczy o utrzymanie się na wodzie – dodaje Bogdan Kaleta, oficer prasowy policji. – Zdarzenie miało miejsce tuż obok mostu na Odrze. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrole.

Policjanci natychmiast podjęli akcję ratowniczą. Do wody skoczyli mł. asp. Tomasz Nowaczyk i asp. Łukasz Majchrzak. Po chwili dołączyła do nich dzielnicowa ze Starego Miasta sierż. szt. Joanna Rozmus.

– Szukali miejsca, gdzie utonęła kobieta – dodaje Bogdan Kaleta. – Woda ma tam ponad trzy metry głębokości, jest mętna i zimna. Widoczność bardzo ograniczona. Funkcjonariusze byli wspierani przez dwa patrole policyjne na brzegu rzeki.

Po około 10 minutach nurkowania i przeszukiwania dna rzeki Tomasz Nowaczyk zlokalizował kobietę. Mimo wielu prób nie udało się od razu ją wyciągnąć. W tym czasie przyjechali strażacy. Jeden z nich wszedł do wody i wspólnie wyciągnęli tonącą na powierzchnię.

Dalszą akcję ratowniczą i reanimacyjną prowadził zespól pogotowia ratunkowego. Udało się przywrócić akcję serca kobiety. 52 – latka została przewieziona do szpitala.

FOT. KPP GŁOGÓW. Zdjęcie z akcji ratowniczej: Paweł Szuber PAWLA NEWS 

  1. Brawo dla policjantów za zaangażowanie. Obyśmy słyszeli tylko o takich akcjach policji. W tamtym roku tez ratowali 57 latkę która próbowała popełnić samobójstwo. Mam nadzieje ze ktoś nie zostawi tych kobiet/ kobiety bez wsparcia specjalistów.

    1. Tylko policjanci tak myślisz? Gdyby jej nie zlokalizowali na czas, kto wie kiedy została by wyciągnięta z wody i czy akcja serca została by przywrócona. Brawo dla policjantów, strażaków oraz ratowników za wspólnie przeprowadzoną akcje!

  2. Brawo to zdecydowanie za mało! Takich Bohaterów należałoby na rękach nosić!!!Mam nadzieję, że przełożeni ich docenią? To wspaniali ludzie!

Dodaj komentarz