PRZEMKÓW. Arkon wykończony przez Burmistrza?

arkonJak udało nam się dowiedzieć od zawodników Arkona Przemków dalsze funkcjonowanie ich klubu stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez decyzje Burmistrza Przemkowa – Jerzego Szczupaka, który postawił władze klubu przed wyborem: albo Arkon połączy się z  Zamet Przemków albo musi zostać zlikwidowany.

Co więcej, Burmistrz Przemkowa poinformował klub z osiedla Huta, że nie dostanie nawet pieniędzy na dokończenie rundy. Natychmiastowe odcięcie od pieniędzy ma najprawdopodobniej za zadanie narzucić decyzje włodarzom Arkonu. Osoby związane z klubem nie mają wątpliwości dlaczego tak się dzieje. Według nich powodem takiego działania jest fakt, że w Radzie Miejskiej Przemkowa zasiadają aż trzy osoby z zarządu MGKS Zamet Przemków.

W zespole z osiedla Huta przez piętnaście lat przewinęły się setki dzieci, rodzice pomagali w rozwoju klubu w formie wolontariatu. Klub był miejscem azylu dla młodzieży, która miała tylko dwa wyjścia albo uprawiać sport, albo siedzieć pod blokiem i się nudzić. Jak zauważają osoby związane z klubem obecna władza nie docenia znaczenia klubu dla lokalnej społeczności, kosztem ludzi liczą się głosy w radzie. W tym miejscu warto podkreślić jeszcze jeden fakt – to dzięki Arkonowi do I-ligowego Chrobrego Głogów trafił Bartłomiej Oruba. Młody przemkowianin trzy tygodnie temu zaliczył nawet debiut w zespole Ireneusza Mamrota a jego były klub walczy teraz o przetrwanie.

W tej chwili zarówno Arkon jak i Zamet walczą o utrzymanie w klasie okręgowej. W kuluarach mówi się, że działacze Zametu liczą na pozyskanie zawodników z drugiego przemkowskiego zespołu, dzięki czemu byliby w stanie uratować zespół przed spadkiem. Zawodnicy Arkonu zapowiadają jednak, że żaden z nich nie wybiera się do swojego rywala i razem będą walczyć o utrzymanie przy życiu swojego zespołu.

Wydaje się, że najsprawiedliwszym rozwiązaniem byłoby stworzenie nowego klubu z nową nazwą i nowymi władzami. Takie rozwiązanie jest chyba jedyną szansą na stworzenie w Przemkowie klubu, który będzie w stanie zarabiać na siebie i pozyskiwać sponsorów. Nowe władze i prezes klubu wyłoniony z ogłoszonego wcześniej konkursu załatwiłoby wszystkie problemy.  Z informacji, które udało nam się uzyskać zgodzić się na to nie chce jednak prezes ZAMET-u i jednocześnie radny miejski.

Mieszkańcy osiedla Huta, działacze Arkonu i młodzież zapowiadają walkę o swój klub.  My do sprawy z całą pewnością będziemy wracać.

 1. Burmistrz nie wykańcza Arkonu. Przed wyborami było już wiadome, że tak to będzie wyglądać więc mogli na niego nie głosować. Działanie ma na celu ZŁĄCZENIE KLUBÓW więc po co tworzyć nowy, bo nazwa przeszkadza? To już tylko cofnięcie umysłowe dalej dążyć ku podziale środków gdy to czego rzekomo zawsze chcieli kibice Przemkowa jest na wyciągnięcie ręki.

 2. Od kiedy zlikwidowanie klubu i przejęcie zawodników to połączenie. Jesteś kolejnym żałosnym zameciakiem który nie wie co jest 5?

 3. To nie jest przejęcie zawodników tylko dobrowolne ich przejście i nie samych zawodników. Z resztą widać, że nie wiesz co się dzieję w Przemkowie i jakie warunki były przedstawione na spotkaniach na lini Zamet – Burmistrz – Arkon, więc się nie wypowiadaj i idź dalej się sterować na Zamet w swojej szatni, a na pewno w Przemkowie w końcu coś sensownego zacznie się dziać.

 4. A dlaczego Wy nie chcecie nadać nowej nazwy to Wy robicie zamęt jaki zamet taki zamęt!Wy Nie rozumiecie że sami dzieciom robicie krzywdę przecież po spotkaniu ewidentnie widać że burmistrz jest po waszej stronie ilu z jego rodziny macie?Ale my sobie damy radę za dużo daliśmy od siebie by przez takich ludzi się poddać!A my jako rodzice za dużo byśmy stracili jak trzeba poruszymy różne instytucje i pokażemy gdzie jest sprawiedliwość!

 5. Mam wrażenie że caly Arkon jest po praniu mózgów i myślą tak racjonalnie jak Kuncik. Z dwoma klubami w Przemkowie nie rozwinie sie kompletnie nic. Kasy idzie wiecej, żaden porządny sponsor tu nie zajrzy i wieczny podział. Zamet jest klubem miejsko-gminnym. Arkon prywatnym. Niech ludzie z Arkonu przestana patrzeć na własną dume i honor, bo jedynym problemem dla ktorego nie chcą połączyć sie z Zametem na zasadzie przyłączenia jest powod: bo to Zamet.

 6. Burmistrz niech się sobą zajmie a nie rozpadem klubu! Wstyd i hańba, zapowiadał co innego a robi co innego. Jako były zawodnik arkonu gwarantuje że nikt nie przejdzie do zametu! Chłopaki wolą przejść do okolicznych zespołów niż wzmacniać i stać się własnością klubu i zarazem prezesa! arkon to super klub nie pozwólmy na to żeby taki zespół się rozlecial z widzimisie burmistrza!

 7. To tak Ci co piszą że z Zamet to miejsko-gminny klub sportowy. A klub który do niedawna istniał pod nazwą „Arkon” to UKS (dla nie kumatych Uczniowski Klub Sportowy), a przypominam że mamy w gminie 3 podstawówki, gimnazjum, zawodówkę i liceum ogólnokształcące. Na jakiej podstawie miałby przestać istnieć „UKS” i zostać Zamet? Na tej że Zamet ma 60 lat? Nie takie kluby znikały z map piłkarskich Polski. Czemu ten mały człowiek który stoi na czele tamtego klubu nie jest w stanie zrezygnować ze stołka na rzecz nowego klubu dajmy na to, roboczo, K.S. Przemków? Gwarancja jest taka że żaden obecny zawodnik UKS nie zagra dla Zametu. Dlaczego? Dlatego że pan prezes za dużo ma za uszami i za dużo chce dla siebie. W „Arkonie” mają kilka przykładów starć z Wiczackim w postaci zawodników którzy przez tego gościa stracili tylko czas, a niektórzy nadal go tracą. W Zamecie tak narzekali na Pępkowskiego, ale jakoś nie słyszało się żeby rozwalić ich klub, chociaż myślę że gdyby Dąbek ze Stasiem się uparli zrobiliby to z palcem w nosie. Gdzie uczciwość? Mogę się o każde pieniądze świata założyć że w przyszłym sezonie w okręgówce będzie grał UKS albo Przemków zostanie w 5 lidze bez klubu. Wtedy burmistrz rozwali Arkon, bo powie że nie ma pieniędzy na okręgówkę i przy okazji Ostaszów, bo nie ma pieniędzy na 2 drużyny w A-klasie. Śmiech na sali. Zaraz znowu pójdzie na L4, bo nie będzie wiedział co ma robić i straci nad wszystkim kontrole.

 8. Wilczacki zostanie prezesem, bo jest gotów zrobić wszystko dla dobra tego klubu czy się to komuś podoba czy nie. Gdybyś wiedział ile czasu i pieniędzy poświęca na klub to może byś inaczej gadał w co wątpie, bo pseudo napinacze będą zawsze lepiej wiedzieć.

 9. Panowie
  Przemków nie stac na 2 drużyny w okręgówce.
  Czy niechcieli byscie jednego klubu połaczenia Zametu z Arkonem i remont i zabdanie i nasz stadion na strzeleckiej????
  Ale Wilczacki z Dąbkiem są jak pies z kotem i w zyciu się nie dogadają na strzeleckiej stadion to ruina bo niema kasy na nic a Arkon też zniknie i takie będzie finał.
  PANOWIE kibice w Przemkowie chcą dobrej piłki fajnego stadionu i doberj drużyny kwestia dogadania się i fuzji ,

  KOBIC Z PRZEMKOWA

 10. Nie jestem z Przemkowa. Wiem, że u Was krucho z kasą to po co Wam w takiej małej miejscowości 2 kluby skoro nie stać nikogo na to ? Widzę, że zamiast połączyć siły wolicie się szarpać między sobą. Żal mi Was i dalej będziecie bidę klepać 🙁 Powodzenia i pomyślcie.

 11. Dąbek w końcu sie doigrał. Nikt normalny nie zachowuje się tak jak ten „młot”, ciekawe jak taka persona może kogokolwiek czegoś nauczyć !?. Przestańcie pieprz*ć o tradycjach arkonu !? po co w takim małym miasteczq 2 rywalizujące (ze sobą) zespoły, na dodatek oba ledwo Okręgówkę utrzymują. Połączyć, odciąć kompletnie degenerata „młota” i będzie dobrze.

  1. Kolego CAn, jeden ruch i twoje wypociny będą potraktowane jako zniesławienie, a ty będziesz miał sprawę w sądzie. Tak na marginesie, ten „młot” wpakował w ten klub mnóstwo czasu i pieniędzy, których i tak mu pewnie nie brakuje, stąd cała zawiść ludzi z Przemkowa. Uwielbiajcie dalej waszego nieudacznika Wilczackiego, wielkiego polityka i biznesmena 😀

 12. Pytam po co Arkonowi pieniądze na dokończenie rundy jak i tak są na zasranym końcu a po tej rundzie już mają przestać istnieć!!!!!!!!!! To jak wyrzucić pieniądze w błoto!!!! I o jakich setkach dzieci autor tego artykułu bredzi…..o matko może niech wpadnie na trening dzieci na ZAMET to pogadamy!!!!!!!!!!!

 13. Panowie z ARKONU ile chłopaków grało w drużynie z przemkowa????

  3-4 osoby reszta z polkowic bo mieli załotwioną prace przed Dąbka w VW .W pewnym momencie nawet nie było nikogo z Przemkowa.
  Nie piszę ze to zle bo jest inaczej to dobrze ze młodzież mogła liczyć na prace tak jest i teraz chłopaki z Zametu mają obiecane etaty w VW i dlatego odchodzą zapewne też tak bym zrobił.Chore jest wstrzymywanie kart zawodniczej bo ktoś idzie godnie zarobić do porządnej firmy i ma pod górkę.
  JEDEN MOCNY KLUB W PRZEMKOWIE FAJNY STADION a przecież można zrobić drugą druzynę na A klase ,juniorów itd.
  Mamy fajny stadion tylko trzeba o niego zadbać.!!!!!!!!!!!
  Kibice Arkonu i Zametu którzy piszecie *cenzura* na przeciwną stronę ….itd Mówię JA WAM …..*cenzura* WAM W DUPE za brak poszanwania.!!!!!!!!!!

 14. Dla fanów zametu taka mała ciekawostka.. wiecie ilu waszych zawodników z Przemkowa wyszkolił Arkon ? Wiecie że kamil piech to wychowanek Arkonu ? Arkon wydał wielu zawodników którzy obecnie grają w zamecie albo w nim grali i grają także w Arkonie na przyzwoitym poziomie. Czy czymś takim w ostatnich latach może pochwalić się zamet? A co do pracy to w dzisiejszych czasach taka jest rzeczywistość, że ludzie przychodzą za pracy. Różnica polega na tym, że w Arkonie załatwia się prace a w Zamecie tylko o niej rozmawia.

  Badum Tsss

 15. @Przemkowianin Pierdzielisz po całości 3-4 z Przemkowa? Pietrzyk, Tkaczyk, Żywokarta, Drzazga, Skomoroko, Oruba, Panicz, Anklewicz, Lekhchine, Melnyczuk, a zawodnicy nawet odnajdują swoje drugie połówki w Przemkowie czym w pewnym sensie stają się częścią społeczności. Jeszcze Kuźmiak trenuje. I właśnie. Kto komu wstrzymuje kartę zawodniczą?

  @O Matko Coś mnie ominęło? Kilka tygodni przespałem? Zamet jest 1pkt nad strefą spadkową i tylko 6 pkt nad Arkonem. Do derbów sytuacja może się diametralnie obrócić. Tutaj wszystko się może zdarzyć.

  Sam jestem mieszkańcem Przemkowa, ale poziom inteligencji większości mieszkańców mnie przeraża. To nie chodzi o to że chłopaki z Arkonu nie chcą się połączyć, tylko o to że miał być JEDEN NOWY KLUB z NOWYMI WŁADZAMI. Sam jestem zdania że przy odrobinie pracy można tu stworzyć fantastyczne warunki. A skoro mamy obstawiać przy jednym klubie to dograjmy do końca sezonu, a po sezonie zróbmy jeden klub na bazie tego który się utrzyma albo połączmy pod nową, jak to wcześniej napisałem, roboczą nazwą K.S. Przemków. Wilczacki to dupek bez ambicji, krętacz i oszust. Dąbek „młot”? Dobre sobie! Pomógł tylu osobą w potrzebie że Wam Zameciaki się w głowie nie mieści. A Wasz prezeski oferuje wyimaginowaną pomoc i przywłaszcza sobie zawodnika jako swoją własność (przykład Kuzia). Zapytajcie chłopaków z VW jaki pan Darek to młot. Zapytajcie ile im załatwiał jak jeszcze był tutaj z nami. Niestety teraz potrzebowali go gdzie indziej, ale myślę że pomoże po raz kolejny jak będzie taka potrzeba. W końcu pewnie będzie mu szkoda żeby 15 lat życia poszło na marne, bo komu by nie było.

 16. ja bym sie wzial za dupe prezesowi zametu co on robi z zametowskimi pieniedzmi itp.itd.czy odprowadza podatek od sprzedanych biletow pytanie dlaczego blokojesz gre chlopakow np.w arkonie Kuziowi jestes bardzo nie fer gdzie jest duch sportu Andzeju pytam kiedys to wszystko sie zmieni i nie mysl ze zes pana Boga za rece zlapal bedziesz tak dalej postepowal to cie spotka w zyciu krzywda nie mozna byc taka swinia trzeba byc czlowiekiem wyspowiadaj sie i zacznij zachowywac sie normalnie i daj chlopakowi bronic

 17. Gratulacje dla burmistrza, który szukając oszczędności, w dzień rozpoczęcia pracy daje sobie podwyżkę i zatrudnia w urzędzie żonę wilczackiego. Serdeczne gratulacje 🙂 a wy ludzie włączcie myślenie, to że odetnie pieniądze od jednego klubu, to nie znaczy że te pieniądze zostaną przeznaczone na inne cele ! albo zostaną wykorzystane, albo będą musieli się z nich rozliczyć, oddając je ! Prawda jest taka, że Wilczacki żyje tylko po to, aby robić Arkonowi koło dupy, nic więcej w życiu wartościowego nie robi 🙂 Arkon nie interesuje się zametem, niech sobie będzie, jedynym miejscem do rywalizacji jest boisko, a nie stół rady gminy. Burmistrz i zametowcy to zwykli tchórze i taka jest prawda, a wszycy którzy myślą, że pieniądze „z” Arkonu będą lepiej/inaczej spożytkowane – obudźcie się

  1. Kolego z całym szacunkiem ale nie powinieneś pisać że Zametowcy to tchórze, miej troszkę szacunku i nie obrażaj zawodników którzy nie są niczemu winni …..

  2. żona wilczackiego nie pracuje w urzędzie. prawda jest taka że od lat w zamecie nic się nie dzieje, na co więc szły przez lata pieniądze z urzędu? na wynagrodzenie prezesika?a co do burmistrza to sami sobie go wybraliście to teraz stękajcie bo zwalnia ludzi i będzie dbał o swoich, z którymi porządki robił pępkowski !

 18. I po co ta spina? Prawda jest taka ze przemkow nie stać na 2 kluby, i najlepsze rozwiązanie to fuzja z nową nazwą. A z tego co burmistrz chce zrobić to porostu rozwalić arkon a zostawić zamet ze starym zarządem liczącym na pozyskanie chłopaków z arkonu. W tym mieście nic mnie już nie zdziwi. Panowie z arkonu nie dajcie się sponiewierac! Powodzenia

 19. Tak to czytam i mam pytanie. Skoro zawodnicy Arkonu nie przeszliby do Zametu i odwrotnie to czemu nie powstanie nowy klub z nowym zarządem? 2 kluby są w strefie spadkowej i zaraz będziecie robić klub w a-klasie, a burmistrz rozjebie Ostaszów, bo będzie gadał że nie ma kasy na 2 kluby w A-klasie. Smacznego jajka i wszystkiego dobrego 🙂

 20. 1.Jak udało nam się dowiedzieć od zawodników Arkona Przemków -wiarygodne źródło informacji ludzi zaklętych.2.W zespole z osiedla Huta przez piętnaście lat przewinęły się setki dzieci – nie o to chodzi aby dzieci się przewijały tylko systematycznie uczestniczyły w zajęciach oraz z przyszłości reprezentowały barwy klubowe nawet po zakończeniu nauki a komu się uda niech zarabia na życie w ten sposób. 3.Według nich powodem takiego działania jest fakt, że w Radzie Miejskiej Przemkowa zasiadają aż trzy osoby z zarządu MGKS Zamet Przemków.- przecież przed wyborami szanse były równe trzy osoby z Zametu i Arkonu ubiegały się o mandat radnego to widocznie ludzie się pomylili że tak zagłosowali- powtórzyć wybory!! 4.Młody przemkowianin trzy tygodnie temu zaliczył nawet debiut w zespole Ireneusza Mamrota a jego były klub walczy teraz o przetrwanie – wychowanek Zametu gra w Chrobrym od dawna i w ten sposób utrzymuje rodzinę. 5. Nie szukajcie sprawiedliwości, poszukajcie rozsądku.

 21. I jak zwykle nie rozmowa tylko wojna z wzajemnym obrzucaniem się wyzwiskami! I jak się łączyć w takiej nienawiści??? Bez sensu.
  Były 2 kluby i powinny zostać! Są 2 boiska, 2 szatnie, 2 grupy kibiców. Nie da się tego połączyć!!!Dlaczego burmistrzowi (czytaj ANDRZEJOWI!) tak na tym zależy??? Przecież to 2 odrębne jednostki od maluszków do seniorów. I teraz nagle zaczęło wielce przeszkadzać. Burmistrz powinien posłuchać ludzi i dać tyle ile może sprawiedliwie po pół. Wtedy zobaczymy kto sobie jak będzie radził. Tak jak do tej pory. Widać zresztą po boiskach kto jak dba. Jak to mówią jaki pan… A swoją drogą połączenie klubów i pozostawienie nazwy ZAMET to nie połączenie tylko przejęcie Arkonu przez Zamet! Bez sensu. Nowa władza i taka masakra od początku. Trzeba nam nowych radnych!!!!

 22. Panie burmistrzu szkoda ze pan nie mówil jak pan chodził po blokach przed wyborami ze da pan tylko pieniądze na ZAMET.Mam nadzieje ze będzie to tylko pana jedna kadencja.pozdrawiam.

 23. @Anonim Ad 1.Lepsze źródło niż zawodnicy Zameta. A tak w ogóle to pewnie przekazał im informacje ktoś kto był na tych śmiesznych spotkaniach więc mają info z pierwszej ręki w przeciwieństwie do Ciebie leszczu.
  Ad 2.To dla Twojej informacji z biegiem czasu dzieciaki rozwijają w sobie też inne zainteresowania i piłka przestaje je interesować, albo po prostu nie mają na nią czasu. Są też inne sytuacje losowe. Ale co taki gamoń jak ty może wiedzieć.
  Ad 3. Widocznie źle zrobili że startowali od Pępkowskiego. Ale że Mariusz Pisany nie dostał się do Rady to ewenement i rodzice dzieci powinni się wstydzić.
  Ad 4. Wychowanek Zametu może i gra, ale gra tam od paru ładnych lat i właśnie na tym przykładzie widać jak w mieście żyjecie przeszłością. Czym ostatnio Zamet może się pochwalić? Tym że jest 6 pkt nad Arkonem?

 24. @Anonim Ad 5. Będziemy szukać. I zobaczysz że w przyszłym sezonie będzie grał w A-klasie. Daję Ci gwarancje że żaden zawodnik Arkonu nie przejdzie do Zametu pod dyktature Wilczackiego. Chyba że ktoś da się zwabić iluzją złotych gór.

 25. Nigdy nie mów nigdy. Wiem, że jak ktoś jest skażony jadem nienawiści ratunku dla niego nie ma. Kto będzie chciał przejść to przejdzie nic na siłę. Widzę że Andrzej na was działa jak płachta na byka musieliście się wiele baśni na jego temat nasłuchać, czy popartych faktami? Wy i tak najlepiej wiecie. Jedno jest pewne, po ośmiu latach poniewierki (2 kadencje Pępkowskiego) Wszystko wraca na właściwe tory a skoro ktoś jest skłonny do rozmów a ktoś się ambicją unosi to pretensję możecie mieć do siebie. Zmieńcie horyzont myślenia i popatrzcie troszeczkę do przodu o przy okazji pomyślcie za siebie to nie boli a wnioski same się nasuną. Ja wierzę że rozsądek nad zawiścią zwycięży.

 26. Nie dam sobie nic wmówić, bo wiem co było na tych „spotkaniach”. Było odgórnie założone że Arkon ma się rozwiązać i najlepiej żeby zawodnicy zmienili klub na Zamet. W Arkonie jest kilku zawodników którzy na własnej skórze poczuli jakim człowiekiem jest Wilczacki, a nawet sami zawodnicy Zametu jakoś specjalnie zachwyceni nim nie są. Za Pępkowskiego były pieniądze na 2 kluby? Były! A jak już wspominałem Dąbek jakby ze Stasiem usiadł do rozmów jak Wilczacki ze Szczupakiem to Zametu już dawno by nie było. Aktem debilizmu ze strony burmistrza było to że zaproponował że da pieniądze do końca sezonu Arkonowi, ale pod warunkiem że wyznaczeni zawodnicy podpiszą deklaracje że po sezonie dołączą do Zametu. W takim razie rzuć nazwiskiem kto przejdzie? O dojezdnych nie mówmy, bo podejrzewam że szkoda czasu by im było. Skomoroko, Drzazga, Panicz i Kuźmiak już sparzyli się układami z Wilczackim. Oruba po wypożyczeniu prawdopodobnie zostanie w Chrobrym. Więc kto Ci zostanie? Lekhchine, Pietrzyk, Oruba, Tkaczyk, Żywokarta i Anklewicz. Znając tych chłopaków to ewentualnie tylko tego pierwszego udałoby wam się namówić, bo jeszcze najmłodszy i najbardziej podatny na ściemę, ale podejrzewam że krótka rozmowa z kolegami którzy tam grali i mieli obiecane złote góry szybko go nawróci. Nie są to zawodnicy z pierwszej łapanki i spokojnie znajdą sobie kluby. Jak nie boisz się rzucić nazwiskiem to śmiało, aż zapytam się ich o zdanie na ulicy kiedy będę ich miał 🙂

 27. Sam wypierd**** 🙂 Napisałem tutaj wcześniej tylko 1 komentarz. Gościu może trochę pisze od rzeczy, ale w sumie ma trochę racji. Mi osobiście przeszkadza tylko to że miał powstać jeden nowy klub, z nowymi władzami, a dzieje się jak się dzieje, bo komuś nagle przestało pasować że na Hucie chcą pograć.

 28. Qwe polać mu! Był Pempek niby Arkonowiec ale pieniadze dzielil na 4 kluby, jest Szczupak z Wilczackim ktory od wieki wiekow jest w Zamecie i nie osiagnal z tym klubem nic po za tym ze szatnie doprowadzil do kompletnej ruiny. W tym miescie nie da sie zyc miszkan do kupienia coraz wiecej i jesli tacy ludzie beda u wladzy jak uwczesni sie to nie zmieni. Zawisc Wiczackiego widac golym okiem dal by sobie kite ogolic aby tylko Arkon przestal istniej, a juz tym bardziej nie rozumiem porownywania go do Dabka ktory jest z kazda dziedzina jak i kultura nad nim …

 29. Zgadzam się w 100% z Qwerty:) Niestety burmistrzowi i wilczackiemu nie chodzi o dobro drużyn tylko o porażkę Arkonu. Wilczacki pcha się tylko tam gdzie mu pasuje ( żonka szybko pracę znalazła), a nie tam gdzie trzeba…

 30. Nie znam się na sporcie,jak to baba…ale czy nie lepiej aby podzielić pulę przeznaczoną na piłkę nożną na dwa zespoły.Nich tam sobie chłopcy grają.no chyba ,że mają pić piwko pod sklepem…O to chodzi władzy?

 31. Jakbyś trochę znał historię to byś wiedział czyim jest wychowankiem i wogóle w jakim wieku zadebiutował w seniorach Zametu.Najlepiej siać ferment gamoniu

Dodaj komentarz