GŁOGÓW. Policjanci nie pomogli chłopcu? (WIDEO)

EWELINAJedenastoletni chłopiec ślizgał się na lodzie. Został popchnięty przez kolegę i rozbił głowę. Bardzo krwawił. Pewnie biegł do domu, gdy zobaczyła go Ewelina Adamska (na zdjęciu). Zajęła się nim. Jak opowiada, o pomoc poprosiła też policjantów, którzy akurat byli w pobliżu, ale nie zareagowali.

Wszystko działo się w czwartkowe popołudnie. Pani Ewelina szła od strony komendy policji na parking, do samochodu, kiedy nadbiegł chłopiec z zakrwawioną twarzą.

– Nikt nie reagował – opowiada pani Ewelina. – Podbiegłam do niego, bardzo krwawił. Zapytałam, czy zna numer telefonu mamy, żeby skontaktować się z nią. Podał mi. Zadzwoniłam i zapytałam, czy mogę zawieźć chłopca do szpitala.

Wtedy, jak dodaje głogowianka, zobaczyła na ulicy radiowóz, stojący na światłach. Postanowiła poprosić o pomoc i przewiezienie jedenastolatka do szpitala.

– Policjantka stwierdziła, że nie mogą zabrać chłopca, bo nie mogą przewozić osób, potem zamknęła szybę i radiowóz odjechał – mówi pani Ewelina. – Powiedziałam, że nie znam tego chłopca.

W końcu posadziła nastolatka w swoim aucie i zawiozła do szpitala. Tam czekała już jego mama.

– Rana była dość głęboka, bardzo krwawiła, założono cztery szwy – opowiada Agnieszka Skalska. – Syn ślizgał się na lodzie, został popchnięty przez kolegę i rozbił głowę. Ale tak naprawdę, kiedy spotkała go pani Ewelina, to nie było wiadomo, co się stało. Mógł zostać napadnięty. Dlaczego policja nie zareagowała? – pyta oburzona. – Jestem dumna z syna, że na tyle zachował przytomność, by podać numer telefonu.

Obie kobiety są zbulwersowane zachowaniem funkcjonariuszy.

– Skoro nie mogą przewozić osób w radiowozie, to dlaczego nie zjechali na parking, by udzielić chłopcu pomocy w inny sposób? – pyta pani Ewelina.

– Patrol ruchu drogowego został wysłany na interwencję – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. – Jechał ulicą Kossaka. Radiowóz zatrzymał się na światłach. W tym momencie policjantka zauważyła kobietę z dzieckiem. Kobieta rozmawiała przez telefon. Na widok radiowozu podeszła do niego. Policjanta uchyliła szybę. Zapytała, w czym może pomóc. Kobieta powiedziała, że chłopiec uderzył się i zapytała, czy policjanci mogą zawieść go radiowozem do szpitala. Zgodnie z policyjnymi przepisami, radiowozem nie można przewozić osób, chyba że chodzi o sytuację zagrażającą życiu i zdrowiu. Nic nie wskazywało na zagrożenie życia i zdrowia. Kobieta zapytała, czy policjanci mogą pilotować jej auto do szpitala. Zabraniają tego przepisy, chyba że chodzi o wymienioną powyżej sytuację. Wtedy policjantka zapytała, czy wezwać pogotowie. Kobieta odpowiedziała, że nie. W tym czasie chłopiec oddalał się, kobieta pobiegła za nim. Wtedy zapaliło się zielone światło i radiowóz odjechał, żeby nie blokować ruchu. Po przejechaniu skrzyżowania policjanci stracili z oczu kobietę oraz chłopca. Komendant powiatowy polecił wszcząć postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Zobacz także na: 

UR

 

 1. Najbardziej właściwe zachowanie dziewczyny która okazuje człowieczeństwo i odpowiedzialność obywatelską. Jeśli to będzie możliwe „postawię Ci” DUŻĄ gorąca czekoladę w te mroźne dni.
  FUNKCJONARIUSZOM noszącym MUNDUR życzę takich doświadczeń na własnej skórze jako rodzic.

  Ps. pomagać zawsze warto !!

 2. a qwa pijany rowerzysta do sadu….prowadzisz to moga… a do izba wyspania tez!!! Qwa kto placy podatek? dla wasz czyn? My albo twoj Guru w biurze? Psiarnia bylo i bendze A.C.A.B.

 3. Zachowanie funkcjonariuszy powyżej krytyki,tylko ciekawe gdzie była Matka dziecka? Skoro przechodzień zauważył dziecko i zawiózł na pomoc.Ciekawe jakby dziecku stała się naprawdę krzywda to gdzie by była wtedy Matka.Dziecko się pilnuje !

 4. Dokładnie popieram „Głogowianina”.Gdzie są rodzice.Duży szacun dla przypadkowego przechodnia,duży minus dla policji ktora przestępców może wozić radiowozem,a człowieka któremu zagraża może nawet utrata życia NIE-tego ich uczą w szkole policyjnej?Rodzice chyba też powinni się interesować dzieckiem,które ma zaledwie 11 lat…

 5. A ty (Glogowianin) ile miałeś lat jak biegales po podwórku ? Tez Mama przy Tobie stała ? Dajcie spokój rodzicom , oczywiście sa odpowiedzilni za dzieci ale nie da się ich upolować , a tym bardziej na podwórku ! Zrozumie ten co ma dzieci !

 6. Głogowska policja to idioci umieją tylko mandaty wystawiac za złe parkowanie i stać w krzakach przez całą zmianę , nie wiadomo co robią w tych krzakach 🙂 hehe może małych policjantów tak samo tępych

 7. mały chłopiec z rozbitą zakrwawioną głową na ulicy i to nie jest możliwość zagrożenia życia lub zdrowia?!? Czy pan panie „Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie” w ogóle wiec co mówi. A taką policjantkę jak ta z tego radiowozu to od razu należy „won na zieloną trawę” – jeżeli nie pomogła dziecku to innymi raczej też nie pomoże.

 8. Policja w Polsce jest od wlepiania mandatów a nie pomagania, mi w takiej sytuacji nawet przez myśl by nie przeszło żeby ich prosić o jakąkolwiek pomoc.

 9. Policjantka nie ruszając tyłka z ciepłego radiowozu oceniła na odległość, że nic zagrażającego zdrowiu i życiu tego chłopca się nie stało. Może pomyliła powołanie? Może trzeba było medycynę studiować?

 10. to norma, zawsze jak się ich prosi o pomoc to nie pomogą, czasami jeszcze pokażą jak bardzo mają cie w dupie, a wymówką gdy sprawa trafi do mediów zawsze jest jakaś interwencja (często hot-dog w żabce). Co zrobisz, nic nie zrobisz

 11. I to jest problem naszej policji, ze oni zamiast pomagac obywatelom to tylko poluja na obywateli, proponuje powrot do milicji. Potem wielkie zdziwienie ze nikt policji nie chce pomoc, np. w takich USA to policja pomaga nawet psu blakajacemu sie po autostradzie, a jak gliniarz goni typa to nie jeden obywatel mu pomoze, a nasze pseudo policjanty to jak jest cos do zrobienia to udaja ze nie widza, a tak to za byle co sie przy…laja 🙁

 12. Ale gdyby podeszła i powiedziała, że na ławce jedna osoba pije piwo, i dziwnie łupie na nią okiem. To włączyli by syganały, zajechali na pełnej pod ławkę. Wezwali wsparcie, ona wyskoczyłaby z radiowozu sadząc się i bujając jak dziad na czereśni do biednego polaka robaka, z piwkiem. Tak by go sponiewierali, mandatami, głupimi tekstami i arogancją, że hohohoho… a dziecko z głową, phi … To nie jest w interesie policji a tym bardziej policjantki, która być może jest lub będzie przyszłą matką. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ A tak serio. To . Powinni jej wytłumaczyć czym jest służba.

 13. Policja jest od tego, żeby służyć i dbać o dobro, bezpieczeństwo obywatela. W tym wypadku ewidentnie tego nie zrobili, zaniedbując swoje obowiązki.

 14. „WszystkoWiedzący” Yyyy wy nie wiecie co ten chłopak w szkole wyprawia…
  w nawiązaniu do tematy przewodniego, ten i kilka podobnych) kretyński tekst skomentuje w ten sposób;
  … policjanci z tego radiowozu bez wątpienia po SŁUŻBIE !!
  podejmują się wolontariatu w hospicjum dla dzieci.

  ps. noszony mundur i godło narodowe – ZOBOWIĄZUJĄ, to nie jest bal przebierańców !!
  liczę na to że owi policjanci odczują konsekwencje czynu zaniechania….

Dodaj komentarz