WĄDROŻE WIELKIE. Skandal podczas głosowania

??????????Niezabezpieczone i wybrakowane karty, dowożenie niektórych wyborców wozami strażackimi oraz interwencje policji to zdarzenia, które miały miejsce podczas głosowania w Wądrożu Wielkim w powiecie jaworskim. W sprawie interweniowała posłanka Elżbieta Witek, która jako mąż zaufania przez dwie godziny sprawdzała uchybienia w siedzibie komisji wyborczej.

Do zaskakujących zdarzań doszło podczas oddawania głosów w Szkole Podstawowej w Wądrożu Wielkim. Według posłanki przewodnicząca tamtejszej komisji wyborczej nie dopilnowała procedury głosowania.

– Karty do głosowania były niezabezpieczone oraz przechowywane w zwykłym kartonie. Członkowie komisji pieczętowali karty do głosowania w trakcie wydawania ich wyborcom, czym spowodowali ogromne kolejki. W dodatku nikt nie pilnował pieczęci – mówi posłanka PiS Elżbieta Witek.

Dużo emocji wzbudził również fakt, że w kilkudziesięciu kartach brakowało stron. Głosy te będą więc nieważne. Niektórzy wyborcy – jak twierdzi posłanka – byli dowożeni wozami strażackimi do siedziby komisji.

– Jeden z kierowców przewożących wyborców nie miał prawa jazdy. Mimo, iż wezwaliśmy policję, kierowca został zastąpiony kolejnym, a cała procedura dowożenia „wybrańców” mimo interwencji była kontynuowana – twierdzi posłanka PiS. – Przewodnicząca komisji nie reagowała na moje uwagi. To skandal, aby tak zaniedbywać swoje obowiązki. Cześć głosów może być teraz nieważna, składamy więc protest do Państwowej Komisji Wyborczej – kwituje Elżbieta Witek.

ER, DRM

 1. Pani Poseł tyle włożyła energii w Kampanie, że teraz nie może pogodzić się z przegraną. Twierdzenie,iż był bałagan w komisji to bzdura , ponieważ niektórzy członkowie komisji byli zgłaszani przez PiS.
  Pani Poseł z Pani Róg widziały tylko jedno stronę która woziła na wybory , a ja widział jak niektórzy kandydaci na radnych z PiS u też wozili swoimi samochodami,a nawet ich rodziny.Czy tego Pani Witek i Róg nienawidziły.
  A co do mężów zaufania też ma wątpliwość , bo co chwile gdzieś dzwonili. A w jednym przypadku mężem zaufania był mąż pani Róg, która kandydowała do Rady Powiatu.
  Najwyższy czas pogodzić się z przegraną, bo mieszkańcze gminy mają dosyć oszołomów.

 2. gmina liczy lekko ponad 4 tys mieszkańców. 2 komisje obwodowe. garstka osób uprawnionych do głosowania. Tylko ułomni intelektualnie mogli liczyć pół dnia głosy. Mam nadzieję, że gmina zaliczy absolutne dno finansowe. Zaangażowanie przewodniczącej komisji w Wądrożu, to dno moralne. Nie ma co się dziwić. Dziadostw doprowadziło gminę do nędzy i być dyrektorką szkoły, to być z nomenklaturą. Co jej pozostaje?

 3. przecież wożenie na wybory do nic nowego na terenie gminy , w czasie referendów , które miała miejsce w tym roku dwóch panów to jest:p.wiatraczek i p.buli sami wozili na referendum , którego byli organizatorami. i dziwi me teraz zachowanie pani poseł oraz pani Róg.
  a co się tyczy liczenia głosów i obrażanie członków komisji to jestem zdziwiony tym ,że nie słuchają wiadomości , gdzie mówią o problemach systemu i nie możności wprowadzenia danych i wydrukowaniu protokołu

  1. Straszny z ciebie głąb. Nie kumasz czaczy. Nie chodzi o to, że ludzie nie mogą przyjeżdżać autami prywatnymi i dowozić znajomych, ale nie mogą przywozić autami strażackimi lub innymi kupionymi za publiczne pieniądze.

 4. ja też jestem przerazony tym, co piszą przegrani. Ludzie przyjmijcie to na klatę i dajcie spokój z obrażaniem innych. przecież głosy liczyli również z Waszego ugrupowania, a jedna pani nawet kilkakrotnie różowe kartki, bo nie mogła uwieżyć w przegraną, a jej buta… , ale widać od razu totalny brak kultury i całe szczęscie , ze nikt z nich sie nie dostał do rady. i jeszcze jedno: pokażcie, ze coś zrobiliście dla innych , nie siejcie ziarenek niezgody, bo zbierzecie plon dwukrotny, ale wobec siebie. a jak wybory w JAworze, tam tez sfałszowali??? a jeżeli chodzi o frekwencję to pani wójt aż o prawie 200 głosów pobiła kontrkandydata, więc to mieszkańcy popierajacy nowa wójcinę sie zmobilizowali

  1. Po pierwsze jeszcze nie pani wójt, po drugie w komisji były przynajmniej 4 żmije od obecnej władzy, które nie chcą aby oderwać je od koryta, a tylko jedna osoba z przeciwnej strony, po trzecie stare wygi od lat robią co chcą w tych komisjach i oburzają się nagle, że ktoś przywoluje je do porządku, a po czwarte sam komisarz wyborczy stwierdził, że były rażące naruszenia i zaniedbania, które mogą spowodować nieważność wyborów.

   1. Ludzie wybrali tak jak chcieli, czyli bardzo dobrze. Kandydaci z PiS-u zbytnio nie maja się czym pochwalić, ale co się dziwić jak nie robia nic, chyba ze pod siebie

 5. no ale jaka radosć była słyszalna w wypowiedzi jednego z mieszkańców Budziszowa Wielkiego, który tak radośnie mówił o frekwencji wyborczej , ze ludzi szli do urn jak do supermarketów: ALE NIE ZAGŁOSOWALI NA NICH! zwycieżył ludzki rozsądek, a nie opluwanie i oszczerstwa. a za 11 miesięcy równiez sie zdziwicie, jak nie zmienicie swojego nastawienia

 6. Ci ludzie z PIS-u nie potrafią pogodzić się z kolejną porażką. Przez cały czas trwania kampanii jeździli po gminie Wądroże, zarywali plakaty, zawieszali nowe z napisem Tylko frajerzy głosują na PSL. O 2 w nocy z piątku na sobotę, gdy trwała już cisza wyborcza widziano Panią ,,redaktor” jeżdżącą po Budziszowie -O 2 W NOCY- Co Ci ludzie mają w mózgach? Na szczęście znalazło się wielu frajerów, którzy postawili na ludzi, chcących coś w tej gminie zmienić, razem współpracować ze sobą i z mieszkańcami gminy, a PIS w Gminie Wądroże Wielkie może jedynie teraz….posprzątać plakaty, bo w sumie dobrze im szło zrywanie ich:)

  1. Art. 212.
   § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
   § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
   § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

  2. nie mogę się doczekać co dobrego zrobi lala ze swoim gachem w wieku jej synka. A plakaty faktycznie były zrywane, ale właśnie robił to jej gach z synusiem i inni mający w tym interes, którzy siedzą przy korycie od lat i utrzymać się chcą nadal. W dniu wyborów można było się przekonać czyje plakaty wisiały, a czyje zostały zerwane i nie pieprz bzdur przydupasie

  3. Z twojej wypowiedzi wyłania się typowy odbiorca TVN i POLSATU oraz innych mediów piorących do reszty mózgi półgłówków. Masz problem z zaakceptowaniem partii PIS i tego, że jednak wygrała te wybory w kraju. Wolę być „moherowym beretem” niż bezmózgowcem z komunistycznego PSL-U. To dopiero obciach. A swoją drogą co może zmienić w gminie bankrut – Jedlecka, która najpierw gospodarstwo męża doprowadzila do upadku, potem siedziała na stołku radnej i przewodniczącej rady przez 8 lat i to za jej kadencji dług gminy wzrósł do przeszło 6mln zł. Oczywiście na zakrapiane imprezy dla jej wyborców i sowite pensje dla siebie i swoich przydupasów.A jeszcze nie trzeba być prorokiem żeby przewidzieć, że napewno stary wójt ma obiecany stołek zastępcy wójta.

 7. Oj widzę ,ze nie mozesz znieść porazki:) Żebyś sie nie zdziwił jak pokazą i wyciągną cię z tej twojej kryjówki i nieżle……, zebyś już nie oczerniał ludzi.

 8. Nie moga zniesc porazki, te listy ktore wysylali oczerniajac innych, a przed wyborami chodzenie po domach namawianie, oczernianie innych, klamstwa – krotko mowiac zgineli wlasna bronia ponadto dowozenie na wybory, bo przeciez Timon i Pumba rowniez wozili ludzi do urn. Ludzie wybrali rozsadne osoby, tyle glosow przewagi to nie przypadek to miazga !! mieszkancy pokazali ze ich nie chca. A oni nie potrafia sie z tym pogodzic po kolejne 4 lata bede musieli czesto odwiedzac MOPS….. Tak to wyglada.

 9. Tak sie zatanawiam gdzie ja zyje? Nie jestem ani za PSL ani za PiS. Wiec spojrzmy na sytuacje obiektywnie. Mam nadzieje ze nowa pani wojt nie skonczy tylko na obietnicach. Bo nie oszukujmy sie jak jest. Kielbase wyborcza rozdaja wszyscy. Tylko co z tego wyniknie? Jednak przykre jest to
  , ze ktos z taka nadszarpnieta reputacja nas bedzie reprezentowal:-p. Nie wiem czy plakac czy sie smiac? A co do plakatow-byly zrywane jak w calej Polsce. Tyle, ze syn nowej pani wojt powinien swiecic przykladem i ich nie zrywac konkurencji. Miejmy nadzieje ze wyniosl lepsze wzorce z domu. Pozdrawiam i zniecierpliwiony czekam na poprawe.

 10. Słuchajcie ludzie to wasze pisanie i tak już nic nie da wygrali najlepsi a przegrali timon i pumba 🙂 ha ha ha Miłego dnia wszystkim życzę 🙂

   1. Ale Skaza był ten który chciał rządzić całym stadem i zniszczył wszystko . Doprowadził do nędzy i ubóstwa jak oglądasz bajki to oglądaj od początku do końca i bardzo uważnie 🙂 😛 POZDRAWIAM

 11. żal mi was ludzie walnijcie sie w te puste łby. Te psełto oszustwa to profanacja PiS-u . to sterta brdur i oszczerstw chamstwo w państwie. A morał z tego taki:
  „Nic się już w PiS-ie niezmieni czyli ch** du*a i kupa kamieni „

  1. Proponuję ci LOL, abyś złożył reklamację do dyrektora Szkoły Podstawowej w Wądrożu Wielkim, bo nie nauczyli cię tam poprawnie pisać. Jesteś najlepszą wizytówką PSL-u i PZPR-u.

 12. PISIORY znowu przegrały przelali jeden h..j !!! Wiatraki pukali stukali ludzie nie głupie na głupka głos nie oddali! Nie tędy droga pisiorzy potrzebny jest wkład w prace nie pieprzenie podczas wyborów wyjdzie pokażcie czyn społeczny a nie wysyłajcie tajnej koperty bo są ludzie społeczni w tej gminie, którzy próbują coś robić. Wiec zamiast pukać trzeba było się pokazać
  PS wierszyk Czujny Wądromir
  i pukali i stukali
  nachodzili – opluwali
  namawiali, pomawiali – ludzie bać się zaczynali
  tak kłamali, tak mieszali,
  że na koniec się zesra..i 🙂
  Odpowiedz JEST OK BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. PISIORY znowu przegrały przelali jeden h..j !!! Wiatraki pukali stukali ludzie nie głupie na głupka głos nie oddali! Nie tędy droga pisiorzy potrzebny jest wkład w prace nie pieprzenie podczas wyborów wyjdzie pokażcie czyn społeczny a nie wysyłajcie tajnej koperty bo są ludzie społeczni w tej gminie, którzy próbują coś robić. Wiec zamiast pukać trzeba było coś zrobić coś od siebie a nie tylko krytykować. ą ci którzy jeżdżą bmw powinni pracować legalnie bo oszukują państwo wiesz

 14. Widać, że p. Róg razem z p. Materniakiem nie umieją przegrywać… niestety odbija się to na całej społeczności gminy. Ciekawe co mówiliby gdyby to Materniak został wójtem ? Pewnie buli miałby prace jako kierowca lub konserwatorem w gminie. Najwyższa pora kończyć ! Jak widać ludzie wiedzą kogo wybrać i nie dopuszcza świń do koryta!

 15. Pan Materniak, Trela, Róg itp. zapomnieli o tym, że społeczność głosuje na ludzi, nie ważne z jakiej są partii, muszą zrozumieć, że ludzie ich poprsotu nie chcą, na wójta, radnych itp. Szkoda tylko, że psują tyle krwi normalnym ludziom.

 16. Zazdrość ludzi nie zna granic… Poprostu az zal jest patrzec na takie komentarze, wchodzicie w zycie naszej nowej Pani wojt a tak naprawde nie wiecie jak bylo miedzy nia a mezem… lepiej pilnowac swoich nosow a nie kogos, zazdroscicie ze kobieta jest zaradna i do czegos dazy. A juz komentarze typu ” nowy gach w synka wieku ” czy cos takiego… az sie czlowiekowi scyzoryk otwiera. a co zazdroacicie?! A Pani posel Witek? noo widocznie nie moze pogodzic sie z porażką i szuka dziury w calym.

 17. I do czego do wszystko dąży. Czy Ci ludzie nie maja swoich problemów , swoich rodzin. Dla nich liczy się tylko władza i ona położyła im na oczy klapki. Idą jak ten koń pociągowy, tam gdzie każą, nie mają swojej drogi w życiu tylko kroczą drogą wybraną przez kogoś.!!!!!Do czego prowadzi ta zawiść,nienawiść i ciągłe obgadywanie, buntowanie społeczeństwa.Nic dobrego.Pamiętajmy,że życie jest tylko jedno i trzeba z niego się cieszyć,bo trwa tak krótko. A największa wartością w życiu jest rodzina i miłość. A Ci ludzie o tym zapomnieli…………….

 18. Pan Materniak tak się nadawał na wójta jak i na nauczyciela WF w szkole podstawowej w Wądrożu Wielkim,czyli
  marnie.A pani Witek na wyborach (przegranych dla niej)widziała to co chciała widzieć,albo co jej nakazał widzieć ukochany Wódz.To że były jakies tam małe kolejki,to swiadczy o tym że chętnych do głosowania było wiele osób.
  Pani Witek przyzwyczajona jest do pustej sali Sejmu RP,gdzie wielu posłów i posłanek cos tam,cos tam umieje i cos tam,cos tam robi,najchętniej hulają za nasze pieniądze.A tu na wyborach tylu ludzi na raz ,to musiał być dla niej szok nie do zniesienia i dlatego ta frustracja z przegranej.

Dodaj komentarz