Budowlańcy zablokowali drogę – AKTUALIZACJA (WIDEO, FOTO)

Nawet kilka kilometrów mają dziś korki na krajowej „trójce”, na odcinku z Polkowic do Głogowa. To efekt kolejnego protestu firm, które podjęły się prac przy budowie trasy S3. Ich przedstawiciele blokują drogę, domagając się zaległych płatności. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 15. 

Pracownicy firm Wowix i FHU Urbański stanęli dziś rano z transparentami przy drodze na wysokości przystanku w Kaźmierzowie, przed skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do Suchej Górnej. Od czasu do czasu przechodzą przez jezdnię, tamując ruch. Zdenerwowanym kierowcom tłumaczą, że w ten sposób próbują wymóc zarówno na inwestorze, jak i generalnym wykonawcy zapłatę za wykonane do tej pory prace.

Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 15. Na miejsce przyjechała policja, która rozpoczęła rozmowy z protestującymi. Zorganizowano objazdy. Podobne akcje mogą się powtórzyć.

To już kolejny raz budowlańcy próbują zwrócić uwagę na fakt, że zatory płatnicze stanowią poważne zagrożenie dla funkcjonowania ich firm. O tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz także: 

Fot. Adam Stohnij/Urszula Romaniuk

Dodaj komentarz