Bezpłatny internet dla każdego

  Do korzystania z internetu na terenie gminy Gaworzyce wystarczy smartfon, tablet czy laptop. Z bezpłatnego połączenia będzie można skorzystać m.in. w parku obok urzędu gminy czy przy boisku sportowym  w Gaworzycach. Gmina Pozyskała na ten cel 15 tys. euro z unijnego programu wi-fi 4 eu. Gmina teraz będzie sprawdzać, jak z darmowego internetu będą…

Obniżka VAT. Czy jest taniej?

  Obniżka podatku VAT na żywność stała się faktem. Szyldy zachęcające do zrobienia tańszych zakupów pojawiły się w wielu sklepach. Od 1 lutego część produktów żywnościowych, które dotąd były objęte stawką pięciu procent, potaniała od kilku od kilkudziesięciu groszy. Czy obniżkę cen żywności odczuli mieszkańcy Lubina?      

Przepuścił go na pasach, a on mu wybił szybę

Policję o agresywnym mężczyźnie poinformowali mieszkańcy Lubina. Mężczyzna wchodził na jezdnię powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Zaczepiał ludzi, wyzywał, a nawet rzucał się z rękami. Zatrzymany przez policje nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Był kompletnie pijany.   więcej w materiale wideo:      

Asystent pomaga niepełnosprawnym

Gmina Polkowice pieniądze na ten cel zdobyła z rządowego programu , kwota jest niebagatelna bo wynosi aż milion złotych. Zainteresowanie programem jest bardzo duże, stąd decyzja, by póki nie zostanie wyłoniona firma która obsłuży program, ze środków gminnych przeznaczyć na ten cel 100 tysięcy złotych.   więcej w materiale wideo:  

Zagrali dla Jurka Owsiaka !

WOŚP w Lubinie grała w kilku miejscach jednocześnie. Były Kiermasze, koncerty i licytacje odbywały się zarówno w galerii, w Szkole Podstawowej nr 10, w ścinawskim ośrodku działań twórczych czy w lubińskiej muzie. Na godzinę 20 w Lubinie zebrano 199 tys. złotych, cały czas można jeszcze wpłacać na rzecz orkiestry do e- skarbonki. Polkowice również stanęły…

Test na Covid w aptece? We Wrocławiu robi je jedna apteka !

Zainteresowanie aptek projektem okazało się jednak niewielkie. Dziś rano taki test można było zrobić jedynie w 64 aptekach, choć minister zdrowia na Twitterze przyznał, że kolejnych 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe. Test jest opłacany przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie jest na niego potrzebne skierowanie. Pacjent otrzyma wynik za pośrednictwem sms-a lub przez Internetowe Konto Pacjenta.…

Akt oskarżenia przeciw burmistrzowi Jawora

Prokurator oskarżył burmistrza w sumie o trzy przestępstwa: o przekroczenie uprawnień i pozbawienie wolności podległej mu służbowo pracownicy, o przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków i złośliwe naruszanie praw pracowniczych wymienionej pokrzywdzonej oraz o przyjmowanie korzyści majątkowych.   Więcej w naszym materiale wideo:  

Gaja dzięki temu pojedzie na leczenie do Niemiec

9-letnia Gaja Nowak cierpi na lekooporną padaczkę. Pierwszy atak miała w wieku kilku miesięcy. Obecnie napady zdarzają się nawet kilkaset razy w ciągu doby. Jej leczenie może pozwolić na złagodzenie objawów, ale potrzebne są pieniądze. Operacja kosztuje około 800 tysięcy złotych.           wideo: