Lato to nie czas na nudę! Szkoła językowa we Wrocławiu zaprasza na wakacyjne zajęcia

Lato jest w pełni. Czas urlopowy się zaczął, więc wiele osób udało się na wypoczynek. Mimo niepewnego czasu pandemii, znaczna grupa zdecydowała się na wyjazdy za granicę naszego kraju. Dla części z nich, prócz radości z wypoczynku, takie wyjazdy to są specyficznym wyzwaniem. Chodzi tu o porozumiewanie się z miejscowymi mieszkańcami lub też z innymi turystami, którzy nie pochodzą z naszego kraju. Mimo że mamy drugą dekadę XXI wieku, wciąż dość spora grupa Polaków nie zna żadnego języka obcego w stopniu komunikatywnym. Trochę lepiej jest w przypadku, kiedy można określić znajomość tych języków jako słaba lub średnia, co nie gwarantuje porozumienie się z osobami, które nie potrafią rozmawiać w naszym rodzimym języku. Dlatego dla niektórych osób wakacje to czas, kiedy można nadrobić braki i zapisać się do szkoły językowej, jak ta we Wrocławiu.

Szkoła-językowa-we-Wrocławiu

Lato, wyjazdy zagraniczne, bardzo często obnażają nasze braki w znajomości języka. Zamiast swobodnej rozmowy, usiłujemy coś powiedzieć wspomagając się rękoma, lub też wtrącając dziwne neologizmy, które nam przychodzą do głowy. Mało co również rozumiemy z tego co mówią do nas nasi rozmówcy. A mogło być zupełnie inaczej. Nie jeden z naszych rodaków zarzekał się po którymś z kolei wyjeździe, że w końcu nauczy się języka obcego. Jak to najczęściej bywa, na zarzekaniach się tylko skończyło. Może jednak ten rok będzie inny i w końcu znajdzie się szkoła językowa we Wrocławiu, która skusi nas do wysiłku, by poznać przynajmniej jeden język obcy?

Szkoła językowa we Wrocławiu: nowy semestr, nowe możliwości

Jesień to doskonały czas na rozpoczęcie nauki. Dzieci idą do szkoły, na dworze nie ma tak dobrej pogody, która odrywałaby od obowiązków. Wiele szkół językowych w tym okresie rozpoczyna swoje nowe kursy. Nic tylko spróbować. Tak naprawdę, to czy będziemy potrafili się porozumieć w języku obcym, czy też pozostaniemy na poziomie słaby lub nie potrafiący porozumiewać się w innym języku zależy tylko od nas samych. Trzeba pamiętać, że ucząc się języka obcego otwieramy dla siebie nowe możliwości, nie tylko w zakresie poznawania nowych ludzi podczas zagranicznych wojaży, ale również nowe możliwości związane z pracą, wykształceniem czy też z naszą przyszłością. Coraz więcej pracodawców szuka osób posługujących się językiem obcym. Coraz więcej młodzieży ma możliwości kształcenia się na zagranicznych uczelniach, co otwiera im nowe możliwości lepszego przyszłego życia. Czy to nie powoduje, że szkoła językowa Wrocław jest, lub powinna być tym, co powinniśmy w tym momencie szukać?

                              Szkoła językowa we Wrocławiu uczy praktycznego języka.

Wiele osób uważa, że w pewnym wieku nauka już tak nie wchodzi do głowy, że uczyć się powinni tylko młodzi. Nie ma nic bardziej mylnego. Nauka jest dla każdego. Niezależnie czy uczymy się języków obcych, czy też pobiera się inną umiejętność, żaden wiek nie jest do tego przeszkodą. Co więcej jak udowodnili naukowcy, osoby dojrzałe uczą się bardziej efektywnie od osób młodych, gdyż w odróżnieniu od nich mają umiejętność skupiania się na przekazywanych informacjach. Ponadto nauka sprawia, że nasz mózg jest cały czas pobudzany do wysiłku, co sprawia, że jego starzenie opóźnia się. O tym że, osoby dojrzałe mogą i chcą się kształcić świadczą choćby kursy dla osób starszych i dorosłych prowadzonych przez szkoły językowe. Również szkoła językowa we Wrocławiu oferuje takie kursy, jednak są one inne niż gdziekolwiek.

Ta szkoła językowa we Wrocławiu to miejsce gdzie nauka sama wchodzi do głowy

Zazwyczaj szkoła, w tym również szkołą językowa kojarzy się nam z tradycyjnym kształceniem jakie pamięta się ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych – niewygodne ławki, wykładowca przy tablicy, uczenie się słówek oraz regułek gramatycznych. Jest jednak szkoła językowa we Wrocławiu, gdzie nie spotka się ani tradycyjnych ławek, ani tablicy, nie mówiąc już o podręcznikach. Nauka którą oferuje szkołą językowa we Wrocławiu wygląda zupełnie inaczej – nauka odbywa się indywidualnie lub w niewielkich grupach, dobranych nie tylko pod kątem posiadanych umiejętności, ale również wieku, czy też preferowanego sposobu nauczania. Kadra pracująca w tej szkole wychodzi z założenia, że otoczenie ma wpływ na nasze wyniki w nauczaniu. Dlatego stworzyli szkołę językową do której się przychodzi z przyjemnością i nie chce się z niej wychodzić.

Nauka mimo że się odbywa bez podręczników, w dalszym ciągu przekazywane są wszystkie umiejętności z naciskiem na poznanie umiejętności komunikowania się. Nie znaczy to jednak, że gramatyka jest pozostawiana „odłogiem”. Na każdą część związaną z nauką języka, a więc gramatykę, wymowę, słuchanie, czytanie kładzie się równy nacisk, jednak bez pomocy podręczników, a z wykorzystaniem różnych pomocy naukowych, dostępnych w cenie kursu.

 

Dodaj komentarz

*

code