Proktologia w Klinice Flebetica

Proktologia to dziedzina nauki zajmująca się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób ostatniego odcinka przewodu pokarmowego, czyli jelita grubego, odbytnicy i kanału odbytu. Do lekarza proktologia powinny udać się osoby, które zmagają się z hemoroidami. Pomocy warto szukać już po zaobserwowaniu pierwszych objawów wskazujących na wystąpienie choroby hemoroidalnej.

Badanie proktologiczne- na czym polega?

Lekarz proktolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Pyta między innymi o przebyte wcześniej choroby i schorzenia, jakie miały miejsce w rodzinie, a także o tryb życia. Żylaki odbytu bardzo często są wynikiem złej diety i braku ruchu. Do takiego badania warto się odpowiednio przygotować przeddzień, jak i w dniu samej wizyty, spożywając dużą ilość planów i unikając ciężkostrawnych potraw. Niezbędne jest odpowiednie przygotowanie psychiczne, które pomaga podczas wywiadu z lekarzem proktologiem.

Klinika Flebetica i proktologia

Hemoroidy posiada każdy człowiek, jest to określenie guzków krwawniczych, które wchodzą w skład struktury anatomicznej odbytu. O chorobie hemoroidalnej można mówić wtedy, gdy ulegają one powiększeniu i rozrastaniu. W klinice Flebetica, dostępne są zabiegi proktologiczne, które cechują się dużą skutecznością i małą inwazyjnością. Wykonywane są w gabinetach mieszczących się we Wrocławiu i Polanicy- Zdroju. Należą do nich:

  1. Laserowe leczenie hemoroidów.
  2. Skleroterapia hemoroidów.

Ich laserowa plastyka jest skuteczną i małoinwazyjną metodą leczenia.

Laserowe leczenie hemoroidów

Zabieg ten należy do międzynarodowych standardów leczenia i usuwania dolegliwości związanych z chorobą hemoroidalną. Cała procedura składa się z nakłucia, wprowadzenia cienkiej sondy oraz naświetlenia hemoroidów laserem. Pozwala to na zrekonstruowanie naturalnej anatomii odbytu. Z uwagi na to, że przed rozpoczęciem zabiegu pacjent otrzymuje kilka zastrzyków podskórnych, odczuwany ból jest niewielki. Jednak przez to, że wykonywany jest we wrażliwych okolicach, to po całej procedurze czuć lekki dyskomfort.

Zabieg ten nie wymaga zażywania jakichkolwiek leków. Stosuje się jedynie miejscowo działające preparaty. Tuż po można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Choroba hemoroidalna to schorzenie przewlekłe, co sprawia, że metoda ta nie może zagwarantować trwałego wyleczenia.

Laserowe leczenie hemoroidów poprzedzone jest kompleksową konsultacją z lekarzem proktologiem. Koszt takiego zabiegu waha się od 4 do 5 tysięcy. Więcej na ten temat można dowiedzieć się ze strony kliniki Flebetica: https://flebetica.pl/konsultacja-proktologiczna/

Skleroterapia hemoroidów

Zabieg skleroterapii guzków krwawniczych to nic innego, jak wstrzyknięcie podśluzówkowo środka obliterującego. Jest to substancja chemiczna, której działanie przyczynia się do zamknięcia i obkurczenia się naczyń splotów hemoroidalnych. Konsekwencją tego jest zmniejszenie guzków, wciągniecie ich do kanału odbytu oraz ustanie krwawienia.

 

Dodaj komentarz