Zmywarka 60 cm – ranking polecanych urządzeń marki Electrolux

Chcesz kupić dobrą zmywarkę do przestronnej kuchni? Nie musisz się ograniczać i decydować na wąskie, 45-centymetrowe modele. Skup się lepiej na propozycjach o szerokości 60 cm! Wiele polecanych urządzeń znajdziesz w ofercie marki Electrolux.

Dlaczego warto wybrać zmywarkę 60 cm?

Zmywarki występują zwykle w dwóch szerokościach – 60 cm i 45 cm. Te drugie są optymalnym wyborem do niewielkich kuchni i aneksów kuchennych. Sprawdzają się w domu singli, par, a także rodzin, które często stołują się na mieście. Po tradycyjne, 60-centymetrowe zmywarki sięga się zwykle wtedy, gdy pozwala na to przestrzeń w kuchni. Urządzenie jest szerokości klasycznej szafki i jest dobrym wyborem, jeśli masz liczną rodzinę lub po prostu lubisz gotować czy piec, a później zapraszać bliskich na spotkania przy stole. O ile pod względem technologii większe i mniejsze zmywarki raczej się mocno nie różnią, tak mają zupełnie inne pojemności. W zmywarce o szerokości 60 cm umyjesz jednocześnie 12-13 kompletów naczyń, podczas gdy w tej o szerokości 45 cm – najczęściej dziewięć. Komplet naczyń to miara często używana do porównywania pojemności zmywarek i oznacza talerz głęboki, płaski, deserowy, filiżankę, szklankę, kieliszek do wina, nóż, widelec, łyżkę i łyżeczkę.

Czy warto wybierać większą zmywarkę, jeśli masz taką możliwość? Zdecydowanie tak! Wydatek w momencie zakupu będzie większy niż przy wąskim urządzeniu, jednak taki sprzęt oznacza, że będziesz mógł uruchamiać je rzadziej. Jeśli rozważne korzystanie połączysz z wysoką klasą energetyczną modelu, masz szansę na realne oszczędności w wysokości rachunków. Niektórzy decydują się bowiem na niewielkie zmywarki z oszczędności, by jednorazowo zapłacić mniej, lecz później włączają sprzęt codziennie, a często nawet i dwa razy w ciągu dnia. By mieć realistyczne spojrzenie na to, ile wydasz na eksploatację urządzenia, sprawdź koszt zużycia prądu na 100 cykli – większość sklepów online od razu podaje takie dane na karcie produktu.

Jak wybrać zmywarkę? Najważniejsze kwestie

Wiesz już, że chcesz kupić zmywarkę o szerokości 60 cm. Jaki model wybrać? Dobrze porównać poszczególne urządzenia, by zdecydować się na najlepszą opcję. Na jakie parametry zwrócić uwagę? Przeanalizuj:

 • dokładne wymiary urządzenia;
 • pojemność;
 • klasę energetyczna;
 • zużycie wody;
 • dostępne programy;
 • łatwe sterowanie;
 • generowany hałas;
 • możliwość dostosowania wnętrza zmywarki do swoich potrzeb;
 • zabezpieczenia;
 • elegancki design.

Polecane zmywarki Electrolux 60 cm

Zmywarki marki Electrolux cieszą się dużą popularnością i zbierają entuzjastyczne oceny. Zobacz najlepiej sprzedające się modele!

 • ELECTROLUX ESF5545LOX – chętnie kupowany model za mniej niż 2000 zł! Zmieścisz tu aż 13 kompletów naczyń. Urządzenie wyposażone jest w czujnik wody, który dobiera jej odpowiednie zużycie do stopnia zabrudzenia talerzy czy garnków. Z kolei Sensor Control rozpoznaje umieszczone w zmywarce naczynia metalowe. TimeManager umożliwia z kolei skrócenie czasu zmywania.
 • ELECTROLUX ESF5542LOX – urządzenie w podobnej cenie, zbierające świetne oceny. Umyjesz tutaj jednocześnie 13 kompletów naczyń. Wśród technologii, oprócz wymienionych wcześniej, zwróć uwagę na AirDry. Pod koniec programu drzwiczki automatycznie się otwierają, włączając dopływ świeżego powietrza, które sprzyja naturalnemu suszeniu naczyń.
 • ELECTROLUX ESF8635ROX – bardzo pojemny model, w którym umyjesz aż 15 kompletów naczyń w tym samym czasie! Znajdziesz tutaj Sensor Control oraz technologię TimeManager. Spodoba ci się łatwo wyjmowany kosz na sztućce – by szybko opróżnić zmywarkę, a także wsporniki SoftGrip, które zabezpieczają kieliszki w trakcie trwania programu zmywania.

Chcesz odkryć więcej możliwości? Sprawdź zmywarki Electrolux w sklepie MediaMarkt i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie!

Dodaj komentarz