Jakie ośrodki narciarskie we Francji są warte uwagi?

Osoby, które kochają sporty zimowe, już nie mogą się doczekać startu sezonu narciarskiego. Czasami polskie góry już im nie wystarczają. Dla nich lepszym wyborem okażą się francuskie szczyty. Na jakie ośrodki narciarskie na terenie Francji postawić? Pora to sprawdzić.

Les 3 Vallées oraz Les Portes du Soleil

Francja słynie z naprawdę wielu ciekawych ośrodków narciarskich. Jakie ośrodki narciarskie we Francji (sprawdź na polisanarciarska.pl) są szczególnie popularne? Są to:

  • Les 3 Vallées,
  • Les Portes du Soleil,
  • region Paradiski,
  • Via Lattea,
  • Les Sybelles.

Przyjrzyjmy się każdej z tej propozycji nieco bliżej. Dzięki temu znajdziemy trasę idealną dla siebie.

Les 3 Vallées to trasy liczące 600 kilometrów. Do wszystkich trzech ośrodków możemy dotrzeć przy pomocy dosłownie jednego skipassu. Znajdują się one w trzech dolinach. Można powiedzieć, że trasy te należą do możliwie najlepszym terenów, które to Alpy mają nam do zaoferowania. Nie chodzi jedynie o ich wielkość. Szczyty się wznoszą pomiędzy 2129 a 3230 metrów. Znajdziemy tutaj wręcz fantastyczne lodowcowe zjazdy, których stopień trudności jest określany jako średni.

Druga propozycja Les Portes du Soleil oferuje nam aż 580 kilometrów tras narciarskich. Są to najbardziej znane narciarskie wioski. Na sporym obszarze zimowych sportów czeka na nas mnóstwo zabawy. Są tutaj nie tylko snowparki, ale także trasy do jazdy na snowboardzie.

Region Paradiski, teren Via Lattea oraz Les Sybelles

Nie możemy zapomnieć o regionie Paradiskim. Paradiski znajduje się w malowniczej dolinie. Szczególnie polecamy tutaj atrakcyjne lodowcowe stoki, które znajduje się na wysokości ponad trzech tysięcy metrów. Z nich roztacza się przepiękny widok na wszelkie górskie giganty. Nie sposób pominąć Mont Blanc. Trasa tego regionu narciarskiego liczy 425 kilometrów.

Kolejny teren to narciarski teren Via Lattea. Tenże teren rozciąga się przez państwową granicę. Mowa o granicy Francji oraz Włoch. Teren narciarski Via Lattea znajduje się na wysokości 1860 metrów. Oferuje nam zjazdowe trasy o łatwym, a także średnim stopniu trudności. Mamy tutaj także duży wybór atrakcyjnych tras zjazdowych oznaczonych kolorem czerwonym.

Na sam koniec chcemy wspomnieć o terenie narciarskim Les Sybelles. Ta trasa liczy dokładnie 310 kilometrów. Na trasę składa się dokładnie sześć narciarskich wiosek. Znajdziemy tutaj sporo niebieskich szklaków, które są stworzone dla dzieci, jak i dla początkujących narciarzy.

Gdy mamy jednak ochotę na wybór trasy na terenie naszego kraju, to powinniśmy zrobić małe rozeznanie w trasach ojczystych. Pomocne może się okazać ten artykuł https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/top-10-najlepsze-miejsca-na-narty-w-polsce. Póki nie pojeździmy na nartach na najlepszych trasach w Polsce, jak i we Francji, to nie będziemy mieli porównania. Każdy odbiera to nieco inaczej. Każdy z nas ma inne potrzeby oraz wymagania. Różnorodność tras sprosta nawet najbardziej wymagającym narciarzom. Pora na zaplanowanie zimowego wypoczynku.

 

Dodaj komentarz