Jaka kosiarka najlepiej nada się na nierówny teren?

Pięknie urządzona przestrzeń wokół domu to marzenie niejednej osoby. Jak jednak zadbać o świetnie skoszony trawnik, jeżeli wokół są same nierówności? W przypadku nierównej nawierzchni nie jest to zadanie łatwe, ale dzięki odpowiedniemu sprzętu i odrobinie chęci do pracy, z pewnością uda się osiągnąć naprawdę dobre efekty. Szukasz kosiarek idealnych do nierównego terenu? W dzisiejszym artykule polecamy tylko najlepsze typy.

 

Cechy kosiarek dedykowanych do terenów z nierównościami

 

Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model kosiarki ogrodowej, która docelowo będzie przeznaczona na teren pełen nierówności? W sklepach ogrodniczych można naleźć wiele interesujących modeli kosiarek, ale szukając tych, które świetnie poradzą sobie na trudnym terenie, wiedzieć, że sprzęt powinien:

  • być jak najbardziej zwrotny – ta cecha jest jak najbardziej pożądana w przypadku trudnego terenu;
  • mieć duże koła, ponieważ to one zapewniają szybkie poruszanie się po nierównościach terenu;
  • być naprawdę stabilny – lekkie kosiarki nie sprawdzą się w przypadku szczególnie trudnych warunków;
  • posiadać kosz na skoszoną trawę – nie jest to wymóg konieczny, ale w przypadku nierówności znacznie ułatwia porządkowanie terenu.

Aby wybrać odpowiedni sprzęt, który w 100% spełni wymagania terenu, warto poprosić o konsultację osoby sprzedające w sklepie. Często sprzedawcy mają spore doświadczenie w doradzaniu klientom i mogą polecić konkretne modele kosiarek, które będą odpowiednie na trudny teren z nierównościami.

Kosiarki spalinowe – ekonomiczne rozwiązanie

Mobilnakosiarka spalinowabędzie świetnym wyborem w przypadku, gdy teren wokół domu należy do wymagających. Tego rodzaju sprzęt nie wymaga podpięcia do prądu, więc kosząc trawę, nie musimy ciągnąć za sobą kabla. Z uwagi na ten fakt, kosiarka spalinowa będzie zaliczana do tych najbardziej bezpiecznych. Dodatkowo zaletą modeli spalinowych jest też to, że świetnie dają sobie radę w przypadku miejsc, w których trawa była rzadko koszona. Nawet wysoka trawa nie stanowi przeszkody.

Kosiarka samojezdna z napędem – idealna na nierówności

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się też kosiarki samojezdne. Sprzęt tego typu jest zazwyczaj nieco droższy, ale zapewnia oszczędność czasu, gdyż sam proces przy zastosowaniu tego sprzętu koszenia jest naprawdę krótki. W przypadku wielu pagórków oraz nierówności w ogrodzie doskonałym wyborem może być profesjonalna kosiarka samojezdna z napędem na cztery koła. Ten sprzęt opłaca się kupić szczególnie w przypadku, gdy obszar do koszenia jest naprawdę duży.

Kosiarka typu rider – zwrotność cenna w ogrodach

Posiadasz ogród z dużą ilością nasadzeń? W takim przypadku świetnym wyborem może okazać się kosiarka typu rider. Wiele modeli tego rodzaju ma wbudowany przegubowy układ kierowniczy i cechuje się dużą zwrotnością, co ma znaczenie na nierównym terenie. Kosiarka rider w znacznym stopniu ułatwia manewrowanie, więc jeżeli twój ogród jest pełen krzewów, kwiatów albo drzewek, koniecznie przemyśl zakup takiego urządzenia.

Dodaj komentarz