Migrena i jej objawy. Leki na bóle migrenowe w afazji

Migrena jest chorobą dziedziczną, objawiającą się silnym, napadowym, nieustępującym przez wiele godzin bólem głowy. Najczęściej źródło bólu zlokalizowane jest z jednej strony głowy i mówimy w tym przypadku o przestrzeni za skronią i gałką oczną. Migrena jest zespołem objawów, wśród których poza intensywnym bólem głowy rozróżnia się szereg objawów towarzyszących, najczęściej o podłożu neurologicznym.

Jakie objawy towarzyszą migrenie?

Podczas ataku migreny może dochodzić do wielu uciążliwych objawów, spośród których najczęściej występują: nudności, wymioty, światłowstręt, zaburzenie widzenia, nadwrażliwość na zapachy, afazja, nadwrażliwość na dźwięki. Migrenie nie muszą towarzyszyć takie same objawy dodatkowe przy każdym kolejnym ataku. Napady bólu migrenowego mogą być poprzedzone zmianami rytmu snu, pozostawaniem na czczo, spożyciem alkoholu, w tym szczególnie czerwonego wina oraz stresem i zmianami w gospodarce hormonalnej organizmu.

Migrena i jej objawy mogą mieć wpływ na układ moczowy, a jej intensywność i długotrwałość może zostać zminimalizowana użyciem profilaktycznych i doraźnych substancji leczniczych. Przy ataku migreny zdarza się promieniowanie bólu głowy do karku oraz kończyn, związane jest ono z odczuciem sparaliżowania i trudnością w przemieszczaniu się.

Afazja przy migrenie, jak sobie z nią radzić?

W zespole objawów migrenowych wymienia się często afazję, będącą zaburzeniem mowy, rozumienia mowy, a także mówienia, czytania i pisania. Wśród utrudnień, pojawiających się w codziennym funkcjonowaniu przy napadach migreny afazja znacznie utrudnia pracę, naukę i może powodować wiele następstw. Dowiedz się czegoś więcej, afazja-wapteka.pl to solidna porcja wiedzy na najwyższym poziomie.

Czy wiesz, że blisko 8% Polaków cierpi na migrenę oraz związane z nią objawy towarzyszące? Wśród wielu rodzajów migreny wyróżnić należy: migrenę porażenną, oczną, okoporaźną, migrenę z aurą, stan migrenowy, śnieg optyczny. Twój napad migreny może wiązać się nawet ze zmianą pogody. Rozpoznanie oraz leczenie napadów migrenowych pozwala skutecznie walczyć z dyskomfortem, utrzymującym się przez wiele godzin.

Stosowanie leków profilaktycznie (stosuje się leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz kardiologiczne) pomoże ograniczyć podatność na wystąpienie objawów migreny. Leki, używane doraźnie to przede wszystkim pochodne ergotaniny oraz tryptany.

Dodaj komentarz