ZŁOTORYJA. Na tropie piękna

Lidia Malicka-Gabinet plakat(1)Obrazy autorstwa Lidii Malickiej-Gabinet będzie można zobaczyć w Galerii Libris w Złotoryi. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Na tropie piękna i dziwności świata”, odbędzie się w środę 30 września. Wstęp jest bezpłatny.

– Ekspozycja będzie przeglądem dorobku malarki. Obok realistycznych portretów i kwiatów, będzie można zobaczyć pejzaże czy futurystyczny widok Złotoryi z Gold Hotelem na pierwszym planie – mówi Joanna Dawid z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotoryi. – Najciekawsze jednak wydają się bajecznie kolorowe prace, których przewodnim tematem są baśnie i legendy oraz fantastyka – dodaje bibliotekarka.

Lidia Malicka-Gabinet jest złotoryjanką. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Bierze udział w licznych wystawach i konkursach, zdobywając nagrody za prezentowane prace.

– W swym dorobku artystycznym autorka posiada obrazy o różnorodnej tematyce i technice: olejne, pastele olejne, akryle, rysunki piórkiem i ołówkiem – mówi Joanna Dawid. – W jej pracach wzruszają ludzkie twarze, pejzaże, konie, kompozycje kwiatowe, sceny rodzajowe, obiekty architektoniczne. Koncentruje się również na tematyce historycznej związanej z historią Ziemi Złotoryjskiej – dodaje bibliotekarka.


Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17.00. Wystawa prezentowana będzie do 31 października.

Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi.

MAT. MBP

Dodaj komentarz