Zarzuty za domową produkcję narkotyków (WIDEO)

Długie lata za kratami spędzi 36-letni Łukasz S., który wpadł na produkcji metamfetaminy w jednym ze złotoryjskich garaży. Mężczyzna został oskarżony w sumie o 12 przestępstw.

Akt oskarżenia w sprawie 36-letniego Łukasza S. trafił do legnickiego sądu. Mężczyzna wytwarzał narkotyki w garażu przy ul. Grunwaldzkiej. Wcześniej musiał się do tego odpowiednio przygotować.

– W celu wytwarzania metamfetaminy mężczyzna nabył ok. pięć kilogramów różnego rodzaju tabletek, zawierających tzw. prekursor narkotykowy, który posłużył m.in. do wytworzenia narkotyków – relacjonuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

Policjanci znaleźli w garażu ok. pół kilograma metamfetaminy, marihuanę, tabletki ecstasy, LSD, a także wiele naczyń i przyrządów przystosowanych przez mężczyznę do nielegalnej produkcji narkotyków. Produkty trafiały później do klientów.

– Śledztwo wykazało, że oskarżony dokonał przynajmniej kilkudziesięciu transakcji narkotykowych. Sprzedał je przynajmniej 10 osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – informuje prokurator Tkaczyszyn.

Przy mężczyźnie zabezpieczono ok. 30 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Łukasz S. był w przeszłości wielokrotnie karany – także w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Tym razem został oskarżony o popełnienie 12 przestępstw. Za zdecydowaną większość z nich grozi nawet 10-letnia odsiadka.

Dodaj komentarz