Jedyny taki świąteczny jarmark w regionie!

Lubin nie tyko rozbłyśnie na święta. Miasto przygotowało świąteczne atrakcje, jakich do tej pory lubinianie nie widzieli.  Santa Claus Party, kino plenerowe, mikołaj oraz koncerty, to tylko część atrakcji, które pojawią się w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w Lubinie będzie trwał od 6 do 11 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubinie rozpocznie się we wtorek 6 grudnia, a wraz z nim cała masa atrakcji, która w tym roku czeka na mieszkańców Lubina w sercu miasta.

– 6 grudnia będziemy oficjalnie odpalać choinkę iluminacje świąteczne w Rynku. W tym dniu będzie również u nas gościł Mikołaj, który będzie rozdawał podarki najmłodszym uczestnikom jarmarku. Jeśli rodzice będą chcieli, żeby ich dzieci otrzymały taki prezent to powinni go dostarczyć do ratusza 5 grudnia. Mikołaja będzie również można spotkać w rynku od godziny 16 do 18 – informuje Arleta Kidacka-Wnuk, z Kancelarii Prezydenta Lubina.

Nowością będzie Santa Claus Party. Lubinianie przy muzyce i – jeśli zabraknie prawdziwego śniegu – ze sztucznym śniegiem z armatek, będą bawić się w piątek, 9 grudnia, od godz. 18.30. Natomiast w sobotę, 10 grudnia, będzie można posłuchać innego rodzaju muzyki, bo tego dnia o godz. 18.45 odbędzie się koncert Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie. Koncert będzie także transmitowany na żywo.

– Popołudniami zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy będą mogli korzystać ze świątecznego kina plenerowego. Nowością naszego jarmarku będzie również karuzela wenecka, na której będą mogli się przejechać Ci najmłodsi mieszkańcy od wtorku do czwartku zupełnie za darmo – dodaje Kidacka-Wnuk.

W ramach jarmarku na lubińskim rynku staną stoiska z różnościami od kilkudziesięciu wystawców. Będzie można nie tylko coś kupić, ale i zjeść bowiem w tym roku królować będą głównie stoiska z gastronomią. Wzorem ubiegłych lat – pojawi się również szopka z żywymi zwierzętami z tutejszego zoo. A w niedzielę, na zakończenie Jarmarku, na rynku pojawią się Mikołaje na motocyklach, czyli MotoMikołaje dobrze już znani lubinianom. Na głównych ulicach miasta zaczęły się pojawiać świąteczne iluminacje. Nowe figury, będące niespodzianką dla mieszkańców pojawią się także w lubińskim rynku.

 

Dodaj komentarz