Co zapewnia nowoczesna automatyka do rolet zewnętrznych od Zamel?

Woman using smart home application on phone to control window blinds indoors

Sterowanie roletami w nowoczesnym budownictwie nie jest już luksusem. Automatyka ich obsługi z pewnością podnosi standard i zwiększa komfort użytkowania. Jakie korzyści zapewnia automatyka do firmy Zamel?

Sterowanie ręczne czy automatyczne?

W nowoczesnym budownictwie rolety stały się elementem powszechnym. Nie tylko zapewniają prywatność, ale także ochraniają stolarkę okienną i zwiększają bezpieczeństwo. Uzupełniają ponadato design elewacji. Przede wszystkim jednak regulują naświetlenie wnętrz, a w czasie wiatrów chronią okna przed uszkodzeniem. Zimą ograniczają straty ciepła. Ręczne obsługiwanie wielu rolet byłoby czasochłonne i męczące. Obsługa ręczna wymagałaby dużej sprawności i szybkości zwłaszcza w czasie nagłej zmiany pogody. Automatycznie sterowanie zapewnia wygodę i komfort. Bez wstawania z fotela można zasłonić rolety w całym domu lub tylko na wybranym poziomie. To ogromna oszczędność czasu i wygoda. Zdalne sterowanie roletami pozwala na zarządzanie nimi z dowolnego miejsca. Nawet będąc w pracy, mamy możliwość zasłonięcia okien w domu, jeśli nasłonecznienie będzie nadmierne. Dzięki temu po powrocie do domu nie zastaniemy przegrzanych wnętrz. Przy zmianie aury osłonimy natomiast okna przed ulewnym deszczem.

Automatyka do rolet zewnętrznych od Zamel

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju rozwiązań automatyki do rolet. Firma Zamel, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, przygotowała nowoczesne i zaawansowane technologicznie sterowanie roletami. Można zarządzać nimi zdalnie przy pomocy smartfona i aplikacji mobilnej. Sterownik Zamel daje możliwość dowolnego położenia, a także oznaczenia długości czasu pracy rolety. Współpracuje on z systemami alarmowymi i umożliwia ręczne podnoszenie rolet. Może pracować niezależnie, ale pozwala też na pracę lokalną i centralną. Co więcej – na dowolną godzinę w cyklu roboczym można zaprogramować sterowanie roletami – zamel.com oferuje system sterowania inteligentnego domu w połączeniu z dopuszkowymi modułami sterowania rolet. Jest to nowatorskie rozwiązanie. Aplikacja w telefonie komunikuje się z serwerem w chmurze i nadzoruje pracę rolet. Dzięki temu użytkownik w każdej chwili ma dostęp do zarządzania roletą.

Korzyści płynące z zastosowania automatyki do rolet

Automatyka do rolet to ważna część sterowania bezprzewodowego domem. Czy warto inwestować w inteligentne rozwiązania sterowaniem bezprzewodowym domu? Z pewnością tak, gdyż zwiększają one komfort i jakość życia. Zapewniają dostęp do urządzeń domowych w sposób zdalny. Nawet z odległego miejsca mamy wpływ na ich pracę. Automatycznie obsługiwane rolety zwiększają bezpieczeństwo domu. Są istotnym elementem energooszczędnego budynku. Przy pomocy smartfona z łatwością sprawuje się nad nimi kontrolę, ograniczając straty ciepła. Pozwalają na szybkie przesłonięcie okien bez wysiłku i straty czasu.

Wykorzystanie nowoczesnej automatyki do rolet zewnętrznych firmy Zamel zapewnia sprawną i prostą obsługę. To doskonały sposób na wykorzystanie inteligentnych rozwiązań w celu zwiększenia komfortu i zmniejszenia strat energii cieplnej.

Dodaj komentarz

*

code