Pośrednik kredytowy – pomoc w uzyskaniu kredytu

Idealny kredyt jest korzystny, nie obciąża budżetu domowego i pozwala sfinansować postawiony cel. Jednak jego wybór wcale nie jest takim prostym zadaniem.

Szczególnie jeśli nasza znajomość rynku kredytowego jest na stosunkowo niskim poziomie. Co zrobić w takim przypadku? Jak wybrać kredyt dopasowany zarówno do możliwości finansowych, jak i potrzeb? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług eksperta, jakim jest pośrednik finansowy splatakredytow.pl. Zobacz, czym zajmuje się pośrednik finansowy i kiedy warto skorzystać z jego pomocy.

Czym zajmuje się pośrednik finansowy?

Pośrednik finansowy, to osoba, która pośredniczy między bankiem a klientem. Do głównych zadań eksperta należy pomoc klientowi przy wyborze jak najkorzystniejszej oferty. W tym celu pośrednik kredytowy musi w pierwszej kolejności określić naszą zdolność kredytową. Może więc zapytać nas o dotychczasowe zobowiązania, wysokość zarobków, koszty utrzymania, stan cywilny, czy rodzaj zatrudnienia. Ekspert zapyta nas także o oczekiwania związane z nowym zobowiązaniem – jaką kwotę chcemy uzyskać oraz na jaki okres. Do tych informacji następnie dobiera najlepsze oferty kredytowe dostępne na rynku.

Jednak praca pośrednika kredytowego nie kończy się na przedstawieniu oferty. Do jego dalszych zadań należy między innymi negocjacja z bankiem, pomoc w złożeniu wniosku, lub nawet wypełnienie go w naszym imieniu, a także skompletowanie niezbędnych dokumentów. Dzięki temu uzyskanie kredytu staje się dużo prostsze, niż mielibyśmy ubiegać się samodzielnie. Współpraca z pośrednikiem kredytowym kończy się dopiero w momencie, kiedy pieniądze z kredytu trafią na nasze konto.

Kiedy warto skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego?

Wybór kredytu, który będzie spełniał nasze oczekiwania, nie jest łatwym zadaniem. Trzeba doskonale orientować się w aktualnych ofertach i posiadać znajomość rynku kredytowego. Dlatego jeśli chcemy uniknąć niedopasowanej oferty, to warto skorzystać z pomocy specjalisty. W wyborze najkorzystniejszej oferty kredytowej pomoże nam właśnie pośrednik kredytowy.

Ekspert zadba o to, żeby nowe zobowiązanie było dopasowane zarówno do naszych potrzeb, jak i realnych możliwości finansowych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kredyt nie obciąży naszego budżetu domowego, a spłata nie będzie stanowiła dla nas większego wyzwania. Co więcej, korzystając z usług pośrednika, zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także czas. Dzięki współpracy nie będziemy musieli  samodzielnie porównywać ofert. Co ważne, pomoc pośrednika obejmuje także wypełnianie wniosku kredytowego oraz kompletowanie dokumentów.

Jak wybrać pośrednika kredytowego?

Częstym pytaniem, które pojawia się przy podejmowaniu współpracy z pośrednikiem, jest czy usługa jest płatna. Pośrednik kredytowy zarabia na prowizjach, które wypłaca mu bank. Dzięki temu z perspektywy klienta pomoc eksperta jest darmowa. Jednak ten system rozliczeń w niektórych wzbudza pewne wątpliwości. Czy aby na pewno pośrednik kredytowy jest niezależny? Jeśli takie obawy krążą nam po głowie, to najlepiej jest po prostu postawić na pośrednika, który ma podpisane umowy z dużą ilością banków.

Dodaj komentarz

*

code