Opublikowany: śr, Gru 4th, 2019

Plastik do lamusa – Silikonowe akcesoria kuchenne do pieczenia – styl, wygoda i higiena w jednym!

Silikon jest materiałem, który coraz częściej gości w naszych kuchniach. Dzieje się tak ze względu na to, że jest on niezwykle funkcjonalny. Często też przedmioty wykonane z silikonu mają efektowny wygląd, co sprawia, że można dopasować je do aranżacji kuchennej. Dlaczego warto zainteresować się silikonowymi akcesoriami kuchennymi?

Formy silikonowe – do pieczenia i mrożenia

Formy do pieczenia wykonane z silikonu mają bardzo szerokie zastosowanie. Można w nich bezpiecznie piec np. ciasta czy pieczenie w wysokich temperaturach. W tej samej formie można przechowywać jedzenie w lodówce, a nawet w zamrażalniku. Dzieje się tak ze względu na to, że silikon jest materiałem wytrzymałym na wysokie temperatury.

Drobne akcesoria ułatwiające pieczenie – postaw na te wykonane z silikonu

Również drobne akcesoria ułatwiające przygotowanie potrawy do pieczenia są coraz częściej wykonane z silikonu lub pokryte jego warstwą. Przykładem mogą być tutaj chociażby pędzelki do smarowania wypieków roztrzepanym jajkiem. Ciekawym rozwiązaniem są też stolnice silikonowe czy trzepaczki do ubijania jajek na bezę, czy pianę dodawaną do pasztetów, czy ciast. Dlaczego warto wybrać akurat akcesoria wykonane z silikonu? Jest to materiał, który nie tylko wytrzymuje duże różnice temperatur, o czym wspomnieliśmy wyżej. Jest on bardzo łatwy w czyszczeniu. Gładka powierzchnia sprawia, że zabrudzenia nie przywierają do niego i można go łatwo wyczyścić przy pomocy płynu do naczyń i gąbeczki. Bez konieczności szorowania.

Akcesoria kuchenne – postaw na ciekawy design

Oprócz tego, że akcesoria kuchenne wykonane z silikonu są bardzo praktyczne, często mają też efektowny wygląd. Przykładem może być tutaj np. szpatułka do nakładania masy kremowej na ciasto w kształcie sympatycznej świnki, jaką znajdziesz w sklepie maleomi.pl. Mnogość wzorów i kolorów takich produktów, sprawia, że można je dopasować idealnie do swoich upodobań i wystroju kuchni.

Natomiast, jeżeli szukasz designerskich naczyń do serwowania napojów, zajrzyj do artykułu: Designerskie szklanki termiczne z podwójną ścianką nie tylko na ciepłe late czy herbaty, ale i letnie orzeźwiające soki.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..