Nowy Paczkomat w Złotoryi

Z miesiąca na miesiąc powiększa się sieć Paczkomatów marki InPost. Nowe urządzenie tego rodzaju trafiło właśnie do Złotoryi.

InPost to jeden z najpopularniejszych operatorów logistycznych świadczących swoje usługi na terenie Polski. I choć marka oferuje sporą ilość różnorodnych usług, to jednak największym zainteresowaniem klientów cieszą się Paczkomaty. Charakterystyczne, żółte urządzenia od dłuższego czasu stanowią już stały element miast i miasteczek. Najnowsza maszyna tego rodzaju stanęła właśnie w Złotoryi.

Paczkomat o numerze ZLO01M trafił na ulicę Bolesława Krzywoustego 10 w województwie dolnośląskie, nieopodal parkingu należącego do sklepu Lidl (https://inpost.pl/paczkomat-zlotoryja-zlo01m-boleslawa-krzywoustego-paczkomaty-dolnoslaskie). Paczkomat ZLO01M umożliwia wysyłkę oraz odbiór paczek o maksymalnych wymiarach 41 × 38 × 64 cm i wadze 25 kg. Opisywany Paczkomat – jak zresztą wszystkie maszyny tego typu – czynny jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Warto dodać, iż nie jest to jedyny Paczkomat znajdujący się na terenie Złotoryi. W celu zlokalizowania innych urządzeń marki InPost należy skorzystać z prostej wyszukiwarki dostępnej pod adresem https://inpost.pl/paczkomaty-zlotoryja.

Aby nadać paczkę należy skorzystać z jednego z dwóch sposobów. Można to zrobić przez internet lub w Paczkomacie.

Nadawanie paczek przez internet

Wejdź na stronę https://inpost.pl/SzybkieNadania, następnie uzupełnij formularz i zapłać przez internet. Wydrukuj wygenerowaną etykietę i umieść na swojej paczce. Na ekranie Paczkomatu wybierz odpowiednie opcje, zeskanuj kod z etykiety, włóż przesyłkę do otwartej skrytki i zamknij drzwiczki.

Nadawanie paczek w Paczkomacie

Na ekranie Paczkomatu wybierz opcję nadania paczki w urządzeniu. Wpisz gabaryty przesyłki, numer telefonu, adres e-mail odbiorcy i nadawcy oraz adres Paczkomatu, do którego ma trafić przesyłka. Teraz opłać paczkę używając do tego celu karty, kodu BLIK lub środków z Managera Paczek. Umieść paczkę w otwartej skrytce, po czym zamknij drzwiczki.

Jak odebrać paczkę?

Aby odebrać swoją paczkę użyj aplikacji mobilnej InPost. Pozwala ona na zarządzanie Paczkomatem oraz skrytką, w której znajduje się przesyłka. Warto dodać, iż z tego samego Paczkomatu może korzystać nawet kilka osób na raz.

Jak mówi Rafał Brzoska, prezes InPost: „Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię GO MOBILE! Od teraz podchodząc do Paczkomatu możemy wybrać aplikację InPost i – w biegu – otworzyć swoją skrytkę tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia. Wprowadzana właśnie nowa wersja aplikacji mobilnej praktycznie staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku”.

Zalety Paczkomatów

Paczkomaty InPost to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające wysyłanie i odbieranie paczek 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Co więcej, przesyłkę możemy odebrać już nawet dzień po nadaniu! Niezaprzeczalną zaletą urządzeń jest także niska cena oraz duża dostępność. Warto dodać, iż Paczkomaty są również zdecydowanie bardziej ekologiczne, niż usługi kurierskie.


artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

*

code