Nieruchomości we Wrocławiu 2022 rok – co się opłaca?

W oparciu o materiały przygotowane przez zespół ogólnopolskiego portalu inwestycji mieszkaniowych Korter udzielamy odpowiedzi na kluczowe pytania:: • Kupić nowe mieszkanie od dewelopera? • Wynająć lokal? • Sprzedać własną nieruchomość?

Nowe mieszkanie we Wrocławiu – gdzie najlepiej kupić

Rynek pierwotny Wrocławia intensywnie się rozrasta, ale wciąż nie potrafi nadążyć za popytem – coraz więcej osób planuje zakup własnego mieszkania w stolicy Dolnego Śląska, na rynek wchodzi coraz więcej inwestorów z Polski i spoza jej granic.

Nic dziwnego, bo Wrocław to obszar niezwykle perspektywiczny zarówno dla inwestorów, jak i dla osób poszukujących pracy, budujących karierę, studentów.

Rozpiętość cen mieszkań deweloperskich we Wrocławiu jest niezwykle duża – i najwyższe stawki potrafią dorównać warszawskim. Jednak dolny próg cenowy jest całkiem przystępny, a w średniej kategorii cenowej znajdziemy sporo atrakcyjnych ofert.

Gdzie we Wrocławiu kupimy mieszkanie najtaniej?

Ceny do 7000 złotych za metr kwadratowy

  • Mieszkania w obrębie wielorodzinnych osiedli bez dodatkowych luksusów, lecz w przyzwoitym standardzie – w dzielnicach Psie Pole i Fabryczna;
  • Lokale w obrębie kompleksów wykonanych w koncepcji zabudowy jednorodzinnej, poniekąd willowej – w takich lokalizacjach, jak Siechnice, Krzyki, Maślice;
  • Jednorodzinne domki na przedmieściu lub niedaleko granicy miasta – w Karwianach, Kątach Wrocławskich, Bielanach Wrocławskich, Sobótce, Mędłowie.

Ceny od 7000 do 10 000 złotych za metr kwadratowy

  • Apartamenty w obrębie różnego rodzaju inwestycji – od kameralnych kilkukondygnacyjynch budynków po urbanistyczne wielkomiejskie kompleksy. Położenie – dzielnice Fabryczna, Krzyki, Stare Miasto (wybrane oferty), Psie Pole;
  • Mieszkania w kompleksach o podwyższonym standardzie – w dzielnicach Psie Pole, Krzyki, Jagodno, Fabryczna, w wybranych częściach Starego Miasta i Śródmieścia;
  • Wille miejskie w obrębie dzielnic Krzyki (m.in. obszary Klecina, Ołtaszyn), Fabryczna (Muchobór Wielki, Maślice), Psie Pole (Lipa Piotrowska, Swojczyce) i in. 

Wynajem jest droższy od kredytu mieszkaniowego?

Mieszkania na wynajem we Wrocławiu cieszą się niesłabnącą popularnością – jest to miasto, do którego przyjeżdża mnóstwo studentów i osób czynnych zawodowo, poszukujących lepszej pracy. Jednak czy opłaca się wynajmować mieszkanie, jeśli chcesz osiedlić się we Wrocławiu na stałe? Oto jest pytanie.

Dodaj komentarz

*

code