Licytacje komornicze – hotele od komornika

Chcąc zainwestować w obiekt turystyczny, nie musisz ograniczać swoich poszukiwań do rynku komercyjnego – ciekawą alternatywą mogą okazać się licytacje komornicze. Hotele sprzedawane są na nich w atrakcyjnych cenach wywoławczych i pochodzą z egzekucji komorniczych. Kiedy komornik przejmuje majątek niewypłacalnego dłużnika, wystawia nieruchomość na licytację, aby ją spieniężyć i spłacić wierzycieli. Sprawdź, jakie obiekty można kupić w ten sposób!

Obiekty turystyczne od komornika – licytacje hoteli i nie tylko

Szukasz obiektu inwestycyjnego z branży turystycznej? Zobacz najnowsze licytacje komornicze hoteli i innych nieruchomości! Wśród nich znajdziesz między innymi:

  • sale weselne z pokojami noclegowymi,

  • zespoły pałacowo-parkowe,

  • pensjonaty z budynkami usługowymi,

  • kompleksy hotelowo-gastronomiczne,

  • ośrodki wypoczynkowe.

Niektóre z nich wymagają remontu, inne są gotowe do funkcjonowania i można rozpocząć ich prowadzenie zaraz po zakupie!

Dla kogo licytacje komornicze hoteli to dobre rozwiązanie?

Z pewnością dla inwestorów, którzy dysponują wystarczającą ilością gotówki, aby przystąpić do licytacji – czyli wpłacić wadium w wysokości 10% wartości rynkowej nieruchomości, a także terminowo opłacić całość po wygranej licytacji. Obwieszczenia dotyczące obiektów turystycznych plasują się w grupie najdroższych, jeśli chodzi o licytacje komornicze – hotele są kosztowne, jednak dla przedsiębiorców mogą okazać się intratną inwestycją. Zdarzają się nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach i w pełni wyposażone, można więc przypuszczać, że – po rozpoczęciu funkcjonowania – przyniosą inwestorowi satysfakcjonujące zyski.

Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować się do licytacji!

Przed podjęciem decyzji o udziale w licytacji zapoznaj się z obwieszczeniem, treścią księgi wieczystej i obejrzyj nieruchomość z komornikiem. Dopiero wtedy będziesz mieć pewność, że jest ona warta inwestycji. Starannie oszacuj swój budżet, aby wiedzieć, jak wysoką kwotę jesteś w stanie zaoferować.

Dodaj komentarz