Krem do twarzy dla cery dojrzałej – jaki wybrać?

Wiele kobiet jak najdłużej chciałoby zachować zdrowy wygląd skóry. Niestety każdego dnia jest ona narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia, wiatr, mróz czy promienie słoneczne. Oprócz tego, niezależnie od czynników zewnętrznych, w naszej skórze już od 25. roku życia zachodzą procesy starzeniowe, a także zaczyna zmniejszać się ilość kolagenu oraz kwasu hialuronowego w jej głębszych warstwach. Stąd kiedy jako kobiety zaczynamy wchodzić w okres menopauzy, a nasza cera zaczyna wykazywać cechy skóry dojrzałej, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kremu do twarzy.

Przyczyny i objawy starzenia się skóry

Zanim przejdziemy do zwrócenia uwagi na zalety i składniki, jakimi powinien cechować się krem do twarzy dla posiadaczek cery dojrzałej, warto zapoznać się z tym, co kryje się za przyczyną starzenia się skóry.

 

Skóra to bez wątpienia największy organ w naszym organizmie. Stąd wszelkie zachodzące w niej zmiany związane ze starzeniem stają się bardzo szybko widoczne. Oprócz tego różne jej partie każdego dnia narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też możemy wyróżnić dwa rodzaje starzenia się skóry, w zależności od tego, jakie czynniki mają na to wpływ:

  • starzenie endogenne – jest zależne od naszego wieku, zachodzących w organizmie zmian hormonalnych, uwarunkowań genetycznych, a także diety i stylu życia;
  • starzenie egzogenne – wiąże się z czynnikami środowiskowymi, jak zanieczyszczenia środowiska, niewłaściwa pielęgnacja czy promieniowanie ultrafioletowe, które odpowiada za fotostarzenie.

 

Kiedy skóra się starzeje, zmniejsza się w niej ilość kolagenu, a także kwasu hialuronowego. Oprócz tego ze względu na zmniejszoną aktywność gruczołów łojowych skóra o wiele łatwiej się przesusza, na co wpływa również osłabienie warstwy hydrolipidowej w naskórku. Skóra dojrzała z objawami starzenia jest pozbawiona sprężystości oraz jędrności, jest wiotka i często pozbawiona kolorytu. To właśnie moment, kiedy powinnyśmy zaopatrzyć się w odpowiedni krem do twarzy.

 

 

Krem do twarzy – niezbędnik dla cery dojrzałej

Procesy starzenia, które zachodzą w naszej skórze, stanowią naturalny proces i są nieuniknione. Jednak stosując odpowiednie kosmetyki, jesteśmy w stanie znacznie spowolnić ich uwidocznienie na naszej twarzy i sprawić, że ta na dłużej zachowa młody i promienny wygląd. Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk, który jest w stanie to zapewnić. Aby jednak efekty były rzeczywiście widoczne, powinien on zostać dobrany ściśle do potrzeb naszej skóry oraz zawierać odpowiednie składniki aktywne.

 

Pamiętajmy, że potrzeby naszej skóry zmieniają się nawet w zależności od pory dnia czy pory roku, dlatego nie ma kremu, który będzie dla nas odpowiedni przez wiele lat. Przed wyborem właściwego produktu warto przyjrzeć się i zbadać stan naszej skóry oraz to, jakie aktualnie ma potrzeby.

 

Krem do cery dojrzałej powinien przede wszystkim wykazywać się działaniem silnie nawilżającym oraz liftingującym. Oprócz tego bardzo ważne jest, aby znalazły się w nim składniki, których działanie polepszy wygląd cery dojrzałej. Są to:

  • kwas hialuronowy;
  • kolagen;
  • koenzym Q10;
  • retinol;
  • witamina C;
  • peptydy;
  • śluz ślimaka;
  • filtry UV.

 

Jak aplikować krem do twarzy?

Aby krem do twarzy rzeczywiście zadziałał i przyniósł cerze dojrzałej zamierzone korzyści, musi zostać zaaplikowany w odpowiedni sposób. Przede wszystkim nigdy nie należy nakładać go na nieoczyszczoną skórę. Skóra z resztkami makijażu lub co gorsza całym makijażem nie będzie w stanie wchłonąć kremu jak skóra z dokładnie wykonanym demakijażem, oczyszczona i stonizowana.

 

Ważna jest także ilość nakładanego produktu. Aplikując go zbyt dużo, możemy sprawić, że nasza skóra będzie przeciążona, co więcej, może dojść do zablokowania porów i powstawania niedoskonałości. Z kolei zbyt mała ilość kremu spowoduje, że skórze będzie brakowało nawilżenia, a zmarszczki staną się bardziej widoczne. Należy pamiętać także o sposobie, w jaki nakładamy krem i o wykonywanych ruchach. Nigdy nie powinniśmy go gwałtownie wcierać, a delikatnie wklepać lub wmasować. Dzięki temu unikniemy podrażnień.

Dodaj komentarz

*

code