Jaką kserokopiarkę kupić?

Bez kserokopiarki w większości firm trudno jest sobie poradzić. Jak najbardziej jest to urządzenie potrzebne. Jednocześnie jest to urządzenie drogie. Nie każdy przedsiębiorca (szczególnie ten młody jest w stanie zainwestować w urządzenie tego typu. Wydaje się to oczywiste. Czy ma jakąś możliwość zakupu taniej kserokopiarki? Jak najbardziej tak.

Nowe kserokopiarki

W sklepach najczęściej można kupić nowe kserokopiarki. Są one w różnym przedziale cenowym. Kupimy także za kilkaset złotych, ale także za kilka tysięcy złotych. Wybór należy do kupującego. Zarówno jeden, jak i drugi wydatek nie jest mały. Budżet firmy, a szczególnie tej, która dopiero zaczyna, nie jest taki imponujący, jakby mogło się wydawać. Oczywiście na zakupiony sprzęt otrzymujemy stosowną gwarancję. Przez okres dwóch, trzech, czy też pięciu lat, mamy spokojną głowę i nie musimy się obawiać o awarie.

Nowe kserokopiarki można kupić od ręki, chociażby w polecanym sklepie Prima. Jednak sklep ten przygotował dla nas dodatkową możliwość, jaką jest zakup używanych kserokopiarek. O tym powiemy sobie już w osobnym akapicie.

Używane kserokopiarki

Alternatywą dla nowych kserokopiarek są kserokopiarki używane. Kserokopiarki używane na pewno są tańsze. Czy są gorsze jakościowo? Nie do końca. Oczywiście są to modele starsze od kserokopiarek nowych. Jednak gdy je kupujemy w takim sprawdzonym miejscu jak Prima, to możemy mieć pewność, że są one doprowadzone do stuprocentowej sprawności i nie trzeba się obawiać o to, że w ciągu tygodnia ulegną jakiejś usterce. Na pewno tak się nie stanie. Można tego być pewnym.

Do tego bardzo dużo sklepów daje mimo używanego sprzętu gwarancję. Jest to tak zwana gwarancja rozruchowa. Nie jest ona już taka długa, jak w przypadku sprzętu nowego, ale jest to dobrych kilka miesięcy. W związku z powyższym jest to opłacalne rozwiązanie, które pozwala nam kupić nieco taniej sprzęt, ale mieć pewność, że przez najbliższy okres nas nie zawiedzie.

Należy także wiedzieć, że kserokopiarki są najczęściej urządzeniami, które cieszą się wysoką jakością. Do tego, nie ulegają one awariom. Raczej zdarzają się rzadko. Warto postawić na sprzęt znanych marek. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to takie ważne z uwagi na to, że znani producenci używają dobrych jakościowo podzespołów. Jest to dobre posunięcie. Im jakość jest wyższa, tym można liczyć na znacznie dłuższy okres bezawaryjnej pracy.

Pamiętajmy, że tylko, gdy coś niepokojącego zacznie się z naszą kserokopiarką dziać, to od razu należy się zgłosić do odpowiedniego serwisu. Szybkie zareagowanie sprawia, że można usterkę naprawić i pozbyć się jej raz na zawsze. Jest to bardzo ważne. Podczas napraw warto także działać na częściach oryginalnych, które cieszą się na pewno wyższą jakością. Zamienniki na pewno są tańsze, ale nie zawsze sprawdzają się i należy mieć to na uwadze. Niejednokrotna chęć zaoszczędzenia może sprawić, że będziemy jeszcze bardziej narażeni na wydatki i w konsekwencji nie zaoszczędzimy ani złotówki.

Dodaj komentarz

*

code