Czym się kierować przy wyborze szablonu do sklepu internetowego?

Wygląd naszego sklepu internetowego jest niesamowicie ważny. Gdy sklep nie przyciąga swoim designem odbiorców, to nawet gdy znajduje się w nim sporo ciekawych produktów, klientów będzie brakowało. Projektując swój sklep, warto poświęcić szczególną uwagę dostępnym szablonom PrestaShop.

Jak wybrać właściwy szablon?

Każda osoba, która chce stworzyć swój sklep internetowy, powinna mieć świadomość, że jego wygląd jest bardzo ważny. Nie można podejmować decyzji na szybko, ponieważ z efektu nie będziemy zadowoleni. Skupmy się na szablonach. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Wybierając szablony PrestaShop, skoncentrujmy się na konkretnych formatach oraz na rozmieszczeniu zdjęć. Dobrze by było, gdyby istniała możliwość powiększenia zdjęć, czy też dodania wideo. Żyjemy w czasach, w których konsumenci nie mają czasu, aby za dużo czytać. Wolą obejrzeć zdjęcia, czy też właśnie wideo.

Nie bez znaczenia jest także gama kolorystyczna. Musimy mieć świadomość, że istnieją kolory, które wzbudzają u przeglądających pozytywne emocje, ale niestety także takie, które nie zachęcają do zrobienia zakupów. Bardzo ważny jest także rodzaj czcionki. Nie powinna być ona za bardzo krzykliwa, ani też mało profesjonalna. Niezmiernie istotna jest jej wielkość. Nie sprawdzi się ani zbyt mała, ani też za duża.

Przed wyborem konkretnego szablonu, powinniśmy sprawdzić, jak wygląda on na urządzeniach mobilnych. Niestety bardzo często dzieje się tak, że na telefonach nie wszystko jest widoczne.

Czym potrzebne są integracje PrestaShop?

Osoby myślące na poważnie o własnym sklepie internetowym z pewnością słyszały o różnego rodzaju integracjach, które oferuje PrestaShop. Przykładem są integracje Presta Shop z hurtowniami. Dzięki takowym integracjom wykluczymy sytuację, w której klient złoży zamówienie na produkt, którego brakuje w hurtowni.

Automatyczna aktualizacja stanów magazynów jest wręcz obowiązkowa. Dzięki temu możemy także liczyć na przyspieszenie procesu dodawania produktów do sklepu. Możemy sprawić, że będzie się to odbywało w sposób automatyczny.

Integracja z hurtowniami gwarantuje nam pełen funkcjonalizm działania sklepu internetowego. Szczególnie należy się na tym skupić, gdy nie zajmujemy się sprzedażą autorskich produktów.

O ile z wyborem szablonów możemy poradzić sobie samodzielnie, to z różnego rodzaju integracjami może być już gorzej. Raczej w takim wypadku konieczna będzie pomoc doświadczonego programisty, który specjalizuje się w PrestaShop. Takich fachowców na rynku na pewno nie brakuje. Warto jednak poświęcić nieco czasu, aby znaleźć rzeczywiście dobrego. Niestety wśród specjalistów można natknąć się na takich, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia, czy też nie wykonują właściwie swojej pracy. Najlepiej do dobrej agencji, czy też freelancera trafić z polecenia. Tak będzie po prostu najbezpieczniej. Nikt nie chce się z czasem rozczarować, czy też zmieniać firmę, z którą podjęło się współpracę. Szkoda na to czasu.

Dodaj komentarz