Co powinniśmy wiedzieć o ubezpieczeniu rezygnacji z podróży?

Jeśli wybieramy się na wycieczkę turystyczną, to musimy zastanowić się nad wykipieniem odpowiedniej polisy. Co mamy na myśli? Chodzi o ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Bardzo dużo osób zapomina o tej kwestii i czasami są niemiło zaskoczone. Czy ubezpieczenie to jest rzeczywiście takie ważne? W jakich sytuacjach się nam przyda? Pora znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania.

ubezpieczenie-rezygnacji-z-podrozy

Pandemia

Obecnie w dalszym ciągu wiele mówi się o pandemii koronawirusa. Musimy zaznaczyć, że pandemia jest szczególną okolicznością, jeśli chodzi o warunki rezygnowania z wyjazdów. Chęć rezygnacji z podróży zagranicznej w przypadku zachorowania jest zrozumiała i to całkowicie. Wiele osób się bowiem zdecydowało na zaplanowanie swoich wycieczek z dość spory wyprzedzeniem. Jak wtedy reagują ubezpieczyciele? Na jakie wsparcie z ich strony można liczyć? Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe podejmują decyzję o wypłacaniu ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu w sytuacji, gdy przed zaplanowanym wylotem dojdzie do zachorowania na koronawirusa. Jednak zanim zdecydujemy się na decyzję ostateczną, jeśli chodzi o samo ubezpieczenie, to powinniśmy sprawdzić dokładnie OWU, a więc Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Najczęściej ten załącznik jest bardzo obszerny, a więc trzeba się nieco uzbroić w cierpliwość.

Dodajmy, że obecnie wszelkie formalności można załatwić przez Internet, a więc nie musimy poświęcać na zakup polisy, nie wiadomo ile czasu. Jest to dla nas bardzo, ale to bardzo dobra wiadomość. Polecamy serdecznie stronę https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/0.html, na której znajdziemy wszelkie potrzebne nam informacje.

Na ubezpieczeniu nie ma co narzekać. Bardzo często może nas uwolnić od kłopotów finansowych i pozwoli na zaoszczędzenie nerwów.

Na czym polega ta polisa?

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży przyda się nam w sytuacji, w której pewne okoliczności zmuszają nas do zmiany swoich planów. Ubezpieczenie to przyda się nam, gdy:

  • chcemy odwołać zarezerwowane noclegi,
  • chcemy anulować bilety podróżna na pociąg, autobus, czy też samolot,
  • chcemy całkowicie zrezygnować z wyjazdu.

Ubezpieczenie to obejmuje ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki, lotu, udziału w masowych wydarzeniach, czy też pokrycie kosztów anulowania rezerwacji w danym hotelu. Ubezpieczenie to okaże się bardzo przydatne, gdy współuczestnik musi z podróży zrezygnować. Sam zakres ubezpieczenia jest niezwykle szeroki. Do tego zawiera szereg sytuacji, które to generować mogą spore koszty. Ubolewamy nad tym, że wiele osób na to ubezpieczenie się nie decyduje. Sporo osób jest przekonanych, że nic się nie wydarzy i do wyjazdu na sto procent dojdzie.

Niczego nie można być pewnym

Na pewno nie możemy być niczego pewnym. Czasami dosłownie w kilka minut coś niepokojącego się wydarzy i okaże się jednak, że plany się mocno pokrzyżowały. Dzięki właściwej polisie wyjazd odwołany na ostatnią chwilę nie będzie się wiązał ze stratami finansowymi. Standardowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wakacji obejmuje wiele sytuacji. Jest to:

  • rozpoczęcie nowej pracy dla osób, które wcześniej nie miały pracy,
  • wypowiedzenie umowy przez pracodawcę,
  • kradzież dokumentu uprawniającego do wyjazdu,
  • szkoda na naszym mieniu,
  • nagła choroba,
  • śmierć,
  • nieszczęśliwy wypadek.

W niektórych polisach ubezpieczeniowych można liczyć jeszcze na dodatkowe zapiski. Może to być obowiązek stawienia się w sądzie, poprawkowy egzamin, różnego rodzaju zdarzenia losowe, czy też pobieranie szpiku kostnego.

 

Dodaj komentarz