ZŁOTORYJA. Podsumowanie akcji „Lato w mieście 2016 r.”

e1Wypoczynek dla najmłodszych pn. „Lato w mieście 2016 r.” już po raz kolejny zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Złotoryi. Zajęcia dla dzieci odbywały się trzy razy w tygodniu.

Program akcji „Lato w mieście” był dopasowywany do aury. Na zajęcia uczęszczało około 30 dzieci w wieku 6-11 lat. Dzieci poznały pracę m.in. kinooperatora, weterynarza, strażnika miejskiego, strażaka, policjanta oraz fryzjera. W środy odbywały się spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na zajęciach pod hasłem „Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat” dzieci zapoznały się z bezpiecznymi stronami, obejrzały filmiki z serii „Owce w sieci”, Stoczyły walkę z „Sieciuchami” w grze „Misja: Bezpieczny Internet”e2. Były też gry planszowe oraz rozwiązywanie krzyżówek.

Szkółka Płukania Złota działająca przy Muzeum Złota zaprosiła dzieci do wspólnej nauki płukania złota, które ze skupieniem poszukiwały złotego kruszcu.

Dzieci wybrały się również do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na miejscu dowiedziały się czym zajmuje się instytucja oraz oglądały pomieszczenia i sprzęt, który wykorzystywany jest do różnorodnych badań.  Milusińscy mogli wcielić się w rolę małych chemików, szukać bakterii i sprawdzać czystość wody.

Dużą niespodzianką dla najmłodszych była wizyta w jednym z hoteli. Dzieci poznały zasady savoir- vivre, a przy okazji wizyty uczestniczyły w wystawnych poczęstunku. Obsługa hotelowa wytłumaczyła i pokazała dzieciom jak należy zachowywać się w restauracji, w jaki sposób wchodzić i siadać do stolika. 

ŹRÓDŁO/FOTO: ZOKiR

Dodaj komentarz