Wykonawca ZDP usunie usterki

Wracamy do sprawy uszkodzeń, które legniczanie dostrzegli na oddanej do użytku niespełna dwa miesiące temu zbiorczej drodze południowej. Wykonawca inwestycji zapowiedział, że niebawem przedstawi konieczny zakres robót naprawczych.

Przypomnijmy, że wyrwa pojawiła się na odcinku nowej drogi, od strony ul. Bielańskiej. Uszkodzenie pojawiło się w miejscu, w którym jesienią kierowcy zniszczyli świeżo wylany asfalt. Wówczas przedstawiciel głównego wykonawcy, firmy Mosty Łódź, skarżył się, że trzeba było sfrezować uszkodzoną nawierzchnię i położyć nową. Coś jednak poszło nie tak. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Legnicki magistrat opublikował oświadczenie, jakie przekazał wykonawca. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia zapowiadają, że niebawem zajmą się sprawą.

„W związku ze stwierdzeniem wykruszania się warstwy ścieralnej oraz powstania ubytków nawierzchni na ul. Bielańskiej informujemy, że jesteśmy w trakcie przeprowadzania oględzin, na podstawie których zbadamy przyczyny uszkodzeń powstałych w nawierzchni ZDP w Legnicy. W obecnej chwili trudno jest ocenić przyczynę zaistniałej sytuacji. Po wnikliwej analizie przedstawimy konieczny zakres robót naprawczych.” – czytamy w oświadczeniu.

„Jednocześnie zapewniamy, że tak szybko, jak pozwolą na to warunki atmosferyczne, podejmiemy prace polegające na tymczasowym zabezpieczeniu zaistniałych wykruszeń i ubytków, a w okresie wiosennym przystąpimy do ponownego ułożenia warstwy ścieralnej na uszkodzonym odcinku Zbiorczej Drogi Południowej.” – zapowiada Krzysztof Szramowski, kierownik budowy oraz projektu.

Dodaj komentarz