WROCŁAW/REGION. 4 miliony w powietrzu

Port Lotniczy Wroclaw_3To już dwa lata, od czasu, gdy z nowego terminalu wrocławskiego lotniska wyleciał pierwszy pasażer. Od tamtej pory przewinęło się przez nowy port lotniczy blisko 4 miliony osób.

Dzięki nowoczesnej infrastrukturze na europejskim poziomie, idealnej komunikacji portu z regionem i świetnym warunkom współpracy z przewoźnikami udało nam się osiągnąć imponujący wynik – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Terminal wykorzystuje swoje atuty, a te są doceniane przez pasażerów. Najlepszy dowód to tytuł najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce – dodaje.

Port Lotniczy Wroclaw_2Władze wrocławskiego lotniska informują, że z dolnośląskiego portu coraz częściej korzystają nie tylko mieszkańcy regionu ale również innych województw. Poza tym ze statystyk wynika, że zwiększyła się liczba pasażerów na trasach międzynarodowych obsługiwanych przez tanie linie lotnicze. Najpopularniejszymi kierunkami ostatnich dwóch lat były Malaga i Malta.

Wrocławskie lotnisko podaje także, że w ciągu dwóch lat zaserwowano pasażerom ponad 130 tys. kanapek i zużyto ponad 26 tys. rolek papieru toaletowego.

DRM/FOT. PORT LOTNICZY WROCŁAW

 

Dodaj komentarz