Pijany kierowca zderzył się z pociągiem

13 osób poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch osobówek z pociągiem Kolei Dolnośląskich. Winowajcą pijany kierowca. To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które miały miejsc na przejeździe kolejowym przy ulicy Trzebnickiej w Chocianowie. Po 22 latach to właśnie do Chocianowa wracają połączenia kolejowe. Ćwiczenia przy udziale służb były więc koniecznością.

Zderzenie dwóch osobówek i pociągu Kolei Dolnośląskich. Poszkodowanych łącznie 13 osób. Sprawca zdarzenia pijany. To na szczęście tylko ćwiczenia, które odbyły się w Chocianowie na przejeździe kolejowym przy ulicy Trzebnickiej.

W ćwiczeniach brali udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach, Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Chocianów, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz pracownicy Gminnego Zarządzania Kryzysowego w Chocianowie. Obecni byli również przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Całe zdarzenie wyglądało bardzo realistycznie. Uczestnicy wypadku byli ucharakteryzowani adekwatnie do odniesionych obrażeń, tak by oddać prawdziwy charakter tragedii na drodze. Ćwiczenia zorganizowano w związku powrotem połączeń kolejowych do Chocianowa.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Chocianowa i okolic pociągiem Kolei Dolnośląskich będą mogli podróżować już od 11 grudnia. Na początek na mieszkańców gminy Chocianów będzie czekało 8 par połączeń na trasie Chocianów – Legnica przez Chojnów. Gmina zdradziła także, że w miejscu peronu powstanie Regionalne Centrum Patriotyzmu.

Dodaj komentarz