Opublikowany: pt, Cze 7th, 2019

Galeria Piosenki Pięknej

Legendarny zespół Wolna Grupa Bukowina będzie gwiazdą tegorocznej edycji Galerii Piosenki Pięknej w Wojcieszowie. To ciekawe wydarzenie muzyczne, podobnie jak przed rokiem, zaplanowano na pierwszą sobotę wakacji. Swoje umiejętności wokalne zaprezentuje tego dnia także kilkunastu innych artystów.

Muzycy z Wolnej Grupy Bukowina występują na scenie już prawie pół wieku, a mimo to wciąż nie stracili na swojej popularności. Zespół został założony w 1970 roku przez Wojciecha Belona. W ich twórczości dominuje poezja śpiewana oraz tzw. folk rock. Utwory grupy znają na pamięć zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia Polaków.

Artyści wkrótce dadzą koncert na terenie basenu miejskiego przy ul. Górniczej w Wojcieszowie, podczas odbywającej się tam corocznie Galerii Piosenki Pięknej. Oprócz nich zaprezentują się też m.in.:  Zbyszek Nowak, Wiktor Kacynel, Agnieszka Engler i Ola Marciniak, Marzena Śliwińska, Acoustica, Marysia, Andrzej, Kuba po 10 akustycznie, Robert Mazurkiewicz i Przemek Bielawa.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do posłuchania i wspólnego śpiewania przy blasku księżyca i płonącego ogniska.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 22 czerwca o godz. 18. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

.

.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..