Wino i miód na zamku

Już w najbliższy weekend na średniowieczny zamek na Grodźcu znów zjadą się tłumy. To za sprawą XII Agroturystycznego Święta Wina i Miodu Pitnego. Oprócz wspomnianych trunków organizatorzy przygotowali również mnóstwo innych atrakcji artystycznych i kulinarnych.

Wydarzenie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczne świętowanie rozpocznie w sobotę o godz. 12.00. Pierwszego dnia odbędzie się m.in. turniej bojowy, pokaz ognia i fechtunku, strefa łucznicza dla turystów, średniowieczne tańce, występy zespołu muzyki muzyki dawnej czy tez rycerski piknik.

Niedzielę natomiast zdominują występy lokalnych kapel ludowych, ale i nie tylko. Na dziedzińcu zamku zaśpiewają: Fudżijamki z Proboszczowa, Echo z Bolkowa, Rusałki z Pomocnego, Sami swoi z Wojcieszowa, Michalinki z Kondratówki. Gościnnie swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentują także Kaszubki z Chwaszczewa oraz zespół Ladies ze Środy Śląskiej.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę nie zabraknie też konkursów związanych z winami i miodami pitnymi, wystaw i prezentacji lokalnych potraw i produktów, a także pokazu walk rycerskich i stoisk rzemiosł średniowiecznych.

Bilety są do nabycia na miejscu. Za normalny zapłacimy 10 zł, a za ulgowy 6 zł.

.

.

Dodaj komentarz