Opublikowany: czw, Kwi 11th, 2019

Walka z naciągaczami obejmie cały powiat

Już 12 największych hotelarzy i restauratorów w mieście postawiło szlaban na pokazy połączone ze sprzedażą drogich garnków czy pościeli. Tak dobry odbiór akcji sprawił, że miejski rzecznik konsumentów w Legnicy postanowił zwrócić się o wsparcie do mieszkańców całego powiatu.

Przypomnijmy, że do apelu rzecznika konsumentów szybko odnieśli się lokalni hotelarze. Dziś jest ich już 12, a miejsc, w których nieuczciwe firmy mogą mamić mieszkańców swoją ofertą wciąż ubywa.

– Nasza akcja na terenie miasta odniosła spory sukces i jest skuteczna, dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy wskazali nam miejsca, dzięki czemu mogliśmy podjąć skuteczną interwencję. Akcja cieszy się dużym poparciem społecznym, jak również skutecznie ograniczyła rynek nieuczciwych pokazów handlowych na naszym terenie – informuje Tomasz Strojek, miejski rzecznik konsumentów. I podkreśla, że miejsca, w których nadal mogą odbywać się pokazy można dziś zliczyć na palcach jednej ręki.

Działania rzecznika, które za pośrednictwem mediów społecznościowych zdążył już pochwalić i wskazać jako przykład Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na tym się jednak nie kończą. Strojek wystosował właśnie kolejny apel do mieszkańców, tym razem całego powiatu legnickiego.

– I tym razem potrzebujemy zaangażowania mieszkańców. Informujcie nas o pokazach w Chojnowie, Prochowicach i na terenach innych gmin – wyjaśnia.

Jak zapowiadają urzędnicy, niebawem treść apelu mieszkańcy podlegnickich gmin będą mogli znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów. Pojawi się także możliwość przekazywania informacji o ew. miejscach czy pokazach, właśnie za pośrednictwem stron internetowych lokalnych samorządów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..