Opublikowany: pon, Lut 19th, 2018

Strefa Aktywności Gospodarczej gotowa w tym roku

Do 15 listopada tereny ścinawskiej Strefy Aktywności Gospodarczej mają być gotowe na przyjęcie inwestorów. Miasto wybrało już firmę, która zajmie się uzbrojeniem terenu strefy.

W tej chwili w miejscu, gdzie mają stanąć zakłady przemysłowe, karczowane są drzewa i krzewy. Potem wrocławskie Przedsiębiorstwo Trasportowo-Budowlane wybuduje sieć kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, wodociąg, sieć energetyczna i gazowa. Powstaną też drogi wewnętrzne z rondami i oświetleniem.

Do SAG dojeżdżać będzie się ul. Legnicką, która też zostanie zmodernizowana. Tu również pojawi się nowe oświetlenie, chodnik, wjazdy na posesje oraz ścieżka rowerowa, będąca częścią szerszego projektu trasy dla cyklistów, która w swym najdłuższym odcinku przebiegać będzie na przejętej przez ścinawski samorząd od PKP nieczynnej linii kolejowej.

Władze Ścinawy liczą na to, że inwestorzy docenią atrakcyjną lokalizację 17-hektarowej strefy. Leży ona blisko drogi krajowej nr 36 i  wyremontowanej w ubiegłym roku bocznicy połączonej z linią kolejową nr 273  relacji Wrocław Główny-Szczecin Główny, która jest jednym z ważniejszych szlaków towarowych Polski.

– Już odczuwamy spore zainteresowanie naszą strefą gospodarczą, a nie rozpoczęliśmy jeszcze właściwej promocji tego terenu – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Niedługo rozpoczynamy prace nad szczegółową ofertą i całą akcją marketingową, która mam nadzieję przyciągnie do naszego miasta poważnych inwestorów.

Na przygotowanie terenów inwestycyjnych miasto wyda 9,5 mln zł. Na ten cel gmina otrzymała blisko 5 mln zł unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Fot. UMiG Ścinawa

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..