Opublikowany: pon, Sty 29th, 2018

Gaz coraz bliżej Ścinawy

Gmina Ścinawa przygotowuje się do budowy gazociągu wzdłuż dawnej linii kolejowej. W tej chwili na trasie prowadzącej do Prochowic prowadzona jest wycinka drzew. 

– Od blisko trzydziestu lat nieczynna linia kolejowa biegnąca do Legnicy przez Prochowice niszczała, porastała krzakami i drzewami, a tory na niej były regularnie rozkradane Po dwóch latach uzgodnień, prac projektowych i przygotowywania dokumentów z końcem minionego roku ostatecznie przejęliśmy pas nieruchomości o długości ponad 18 kilometrów – mówi burmistrz Krystian Kosztyła. – 29 grudnia 2017 roku, po wcześniejszej akceptacji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, podpisałem we Wrocławiu umowę notarialną z Polskimi Kolejami Państwowymi, na mocy której gmina Ścinawa stała się użytkownikiem wieczystym tych nieruchomości. Jeszcze w grudniu, poprzedni dysponent linii kolejowej demontował tory, które pozostały na trasie, a od minionego tygodnia, już na nasze zlecenie, w terenie prowadzona jest wycinka – dodaje.

Drzewa i krzewy wycinane są też na terenach ścinawskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, przy ulicach Spacerowej i Legnickiej. Uzbrojenie strefy jest bowiem drugą inwestycją, która w tym roku ma kluczowe znaczenie dla gminy. Usuwanie roślin potrwa do końca lutego i będzie kosztować ponad 777 tys. zł.

– Zarówno dla strefy gospodarczej, drogi dojazdowej do niej, jak i na budowę gazociągu posiadamy już pozwolenia na budowę – informuje Kosztyła. – Pod koniec przyszłego tygodnia planujemy podpisanie umowy dotyczącej uzbrojenia naszych 17 hektarów wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą, natomiast najpóźniej w marcu chcemy wybrać wykonawcę gazociągu tak, żeby zakończyć tę inwestycję w drugiej połowie tego roku i zgrać z budową pierwszego etapu sieci dystrybucyjnej w Ścinawie, którą na wiosnę ma rozpocząć nasz partner, firma G.EN. GAZ ENERGIA – zapowiada burmistrz.

Po zakończeniu prac ziemnych związanych z budową gazociągu, gmina zamierza wzdłuż dawnej trasy kolejowej wybudować ścieżkę rowerową.

źródło: UMiG Ścinawa

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..