Opublikowany: śr, Paź 23rd, 2019

Rozpoczęły się prace na kładce KEN. Są utrudnienia w ruchu (FOTO)

Dziś rozpoczęły się prace przygotowawcze, mające na celu zabezpieczenie kładki KEN. Od jutra na miejscu ma się pojawić dźwig, przy pomocy którego w ciągu kilku najbliższych dni zostanie rozebrane uszkodzone przęsło. W związku z tym mogą występować utrudnienia w ruchu.

Jak informuje rzecznik prasowy Dyrekcji Magdalena Szumiata, kierowcy powinni się liczyć z utrudnieniami do najbliższego poniedziałku, natomiast całość prac zabezpieczających planowo ma się zakończyć do 4 listopada. Od dziś zamknięty zamknięty dla ruchu jest skrajny pas przy filarze od strony wjazdu z Legnicy. Wykonawcy przewidują czasowe zamknięcia także innych pasów.

– Będą to jedynie krótkotrwałe i tylko nocne zamknięcia poszczególnych pasów. Jest to konieczne przy zabezpieczaniu przęseł kładki – tłumaczy obecny na miejscu przedstawiciel GDDKiA.

W ramach prac zostanie zamontowane ogrodzenie przed wejściem na kładkę. Teren zostanie oznaczony, a cała płyta obiektu zostanie zabezpieczona przez specjalną siatkę.

Przypomnijmy, że przetarg na zabezpieczenie kładki wygrał Zakład Inżynierii Lądowo-Wodnej „JAZ” z Kunic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za wykonanie tych prac zapłaci prawie 313 tys. zł. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..