Opublikowany: pon, Paź 21st, 2019

Ruszają prace na kładce KEN

W tym tygodniu rozpoczną się prace mające na celu zabezpieczanie kładki KEN oraz demontaż uszkodzonego przęsła. Kierowcy będą się musieli liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Przetarg na rozebranie kładki wygrał Zakład Inżynierii Lądowo-Wodnej „JAZ” z Kunic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za wykonanie tych prac zapłaci prawie 313 tys. zł.

– Wykonawca ma się zająć zabezpieczeniem kładki w ramach systemu projektuj i buduj. W tym tygodniu mają się zacząć prace zabezpieczające. Od środy do poniedziałku zamknięty dla ruchu będzie skrajny pas ruchu przy filarze od strony wjazdu do Legnicy – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA

Zgodnie z planem cały proces ma się zakończyć do 4 listopada. W ramach prac zostanie zamontowane ogrodzenie przed wejściem na kładkę.Teren zostanie oznaczony, a cała płyta obiektu zostanie zabezpieczona przez specjalną siatkę.

Generalna dyrekcja nie chce w przyszłości burzyć kładki, ale nadal nie wiadomo czy będzie ona przebudowana. Przypomnijmy, że do zawalenia doszło w kwietniu. Później w obiekt dwa razy uderzyły ciężarówki. W maju ciężarówka zahaczyła o nią ramieniem dźwigu, a później sytuacja powtórzyła się na początku września.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..