Remont skrzyżowania przy Castoramie potrwa dłużej niż zakładano (FOTO)

Nie w sierpniu, jak początkowo zakładano, lecz co najmniej kilka miesięcy później zakończy się przebudowa skrzyżowania dróg krajowych nr 3 i 36 w Lubinie. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, realizująca tę rządową inwestycję, powodem zwłoki mają być nieprzewidziane prace, które wynikły w trakcie robót. Wkrótce ma zostać sporządzony aneks do umowy, a w nim wyznaczony będzie nowy termin ukończenia inwestycji.

Przypomnijmy, że równo rok temu GDDKiA podpisała umowę na realizację zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 3 i 36 w woj. dolnośląskim w m. Lubin”. Inwestycja ta odbywa się w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Początkowo jej zakończenie zaplanowano na lipiec 2018 r., ale już w maju było wiadomo, że nie uda się dotrzymać tego terminu. Kolejny wyznaczono na sierpień tego roku, jednak i tym razem Dyrekcja jest zmuszona wyznaczyć nową datę. Powód?

– W trakcie robót wynikły nieprzewidziane prace, w związku z czym termin remontu prawdopodobnie będzie aneksowany. Dokładna data nie została jeszcze wyznaczona, ale myślę, że może to potrwać jeszcze około dwóch lub trzech miesięcy – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału GDDKiA.

Zdaniem rzeczniczki wśród owych „nieprzewidzianych prac” był m.in. wiosenny remont pękniętej nawierzchni jezdni w okolicy mostu Zimnica. – Należało go zrobić, aby wrócić do planowanych prac. Ostatnio wykonawca musiał też zmienić technologię wykonania konstrukcji podbudowy jezdni, ponieważ dopiero w trakcie prac okazało się, że jej stan był inny niż w pierwotnych założeniach. Wykonana została już nowa warstwa, której wiązanie trwało kilka dni i od piątku prace znowu ruszyły. W zeszłym tygodniu realizowane były prace elektryczne związane z oświetleniem i sygnalizacja na skrzyżowaniu – tłumaczy Szumiata.

Przypomnijmy, że skrzyżowanie przy Castoramie jest przebudowywane na takie z sygnalizacją świetlną. Ponadto przebudowywane są dodatkowe pasy w lewo z dróg krajowych nr 3 i 36 i wyspy. Wlot drogi gminnej jest poszerzany, a krótkie pasy włączenia na wlotach DK 3 i 36 likwidowane. Przebudowywana jest również nawierzchnia wspomnianych dróg. Ponadto na pobliskim przejściu dla pieszych ma zostać postawiona sygnalizacja świetlna.

.

Fot. NF

Dodaj komentarz

*

code