Opublikowany: śr, Lut 20th, 2019

Produkowali tysiące tabletek ecstasy. Teraz staną przed sądem

W laboratoriach w Lubinie, Legnicy i Niedźwiedzicach wyprodukowali co najmniej 20 tys. pigułek ecstasy. Gdy do jednego z tych miejsc dotarli policjanci, szef gangu zaatakował policjanta. Padły strzały. Teraz 12-osobowa szajka stanie przed sądem.

Na trop legnickich producentów narkotyków wpadli funkcjonariusze z bydgoskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji. Odkrycie przez nich laboratorium przy ul. Kominka w Legnicy było głośną sprawą – dosłownie. Stojący na czele gangu Tomasz J. zaatakował jednego z policjantów metalową rurką. Broniący zaatakowanego kolegi funkcjonariusz postrzelił napastnika.

Razem z J. zatrzymana została wówczas także jego partnerka Kinga B. i Sebastian F.

Nadzorująca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do sądu akt oskarżenia, w którym oprócz Tomasza J. wymienionych jest jedenaście innych osób. Okazało się, że razem z ośmioma wspólnikami J. produkował ecstasy także w laboratoriach w Lubinie i podchojnowskich Niedźwiedzicach. Potrzebne do tego substancje przemycali z Holandii. Narkotyki sprzedawali głównie na Dolnym Śląsku. Policja zatrzymała jeszcze trzy osoby, które rozprowadzały te środki także w województwie zachodniopomorskim.

W latach 2016-17 gang wyprodukował co najmniej 20 tys. tabletek ecstasy. Oprócz tego przestępcy sprzedawali również marihuanę, amfetaminę i kokainę.

– Tomasz J. odpowiada w niniejszej sprawie w warunkach recydywy. Od początku śledztwa jest tymczasowo aresztowany. Wobec innych oskarżonych stosowane są takie środki zapobiegawcze jak poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu lub zakazem jego wydania oraz dozór policji. Na poczet przyszłych kar i środków karnych zabezpieczono zostało mienie oskarżonych – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Podejrzanym grozi co najmniej trzy lata pozbawienia wolności.

Fot. archiwum

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..