Opublikowany: wt, Maj 14th, 2019

Powstaje ostatni most przy obwodnicy Bolkowa (FOTO)

Budowa obwodnicy Bolkowa wchodzi w już w końcową fazę. Wykonawca właśnie przystąpił do budowy ostatniego wiaduktu realizowanego przy tej inwestycji. Jego zadaniem będzie bezkolizyjne przeprowadzenie drogi gminnej pod obwodnicą do przyległych terenów.

Prace przy budowie obwodnicy Bolkowa idą pełną parą. Wykonawcy zrealizowali już ponad 65 procent niezbędnych prac. Powstający właśnie ostatni wiadukt przy tej inwestycji posiada konstrukcję ramową, żelbetową sprężoną o rozpiętości 12,5 metra. – Zakończono już roboty ziemne i przystąpiono do wykonywania warstwy wyrównawczej z chudego betonu. W kolejnych dniach będą prowadzone prace związane z montażem zbrojenia, szalunków i betonowaniem fundamentów obiektu – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa wiaduktu nie ma wpływu na utrudnienia w ruchu lokalnym.

Natomiast przypominamy, że w dalszym ciągu jest zamknięty ponaddwukilometrowy odcinek drogi krajowej nr 5 relacji Wrocław – Jelenia Góra od węzła Bolków (połączenie z drogą ekspresową S3) do stacji paliw Orlen w Bolkowie. Więcej o tym tutaj.

Planowane zakończenie prac na obwodnicy Bolkowa to koniec września 2019 r. Więcej na temat tej inwestycji pisaliśmy m.in. tutaj.

.

Fot. GDDKiA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..