Opublikowany: wt, Gru 11th, 2018

Obwodnica połączy się z S3. Prace już na półmetku (FOTO)

“Trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy Bolkowa, a wykonawca realizuje prace zgodnie z założonym harmonogramem” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja jest już prawie na półmetku, a jej zakończenie powinno nastąpić do kwietnia 2020 roku.

Umowa z wykonawcą na budowę obwodnicy Bolkowa została podpisana w grudniu 2016 r.  Obwodnica będzie miała niemal 7,8 km długości, od południa ominie miasto i połączy drogi krajowe nr 3 i 5.

Ponadto przebudowany i rozbudowany zostanie też odcinek drogi krajowej nr 5 o długości ok. 2,1 km. Umożliwi ona połączenie, oddanej w październiku 2018 r. drogi ekspresowej S3 z drogą krajową nr 3 na odcinku od węzła Bolków.

Zgodnie z kontraktem wykonawca zobowiązał się wybudować jeden węzeł drogowy, trzy skrzyżowania jednopoziomowe, sześć obiektów inżynierskich w ciągu drogi, tj.: trzy estakady o łącznej długości ok. 800 metrów, jeden wiadukt drogowy i dwa wiadukty drogowe nad drogą.

Inwestycja jest już prawie na półmetku. – Wykonawca kontynuuje prace ziemne oraz warstwy konstrukcyjne w trasie głównej obwodnicy Bolkowa oraz na drogach obsługujących. Trwają też intensywne prace na obiektach inżynierskich związane z wykonywaniem ustrojów nośnych estakad zlokalizowanych w ciągu budowanej obwodnicy. Ponadto prowadzone są roboty polegające na budowie murów oporowych z gruntu zbrojonego geosyntetykami oraz kanalizacji deszczowej – wylicza Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału GDDKiA.

Obwodnica powinna być gotowa do kwietnia 2020 roku. GDDKiA zaznacza również, że od 15  grudnia do 15 marca trwa zimowy okres, podczas którego wykonawca ma prawo przestoju lub spowolnienia prac z uwagi na warunki atmosferyczne. Inwestycja pochłonie łącznie ponad 73 mln złotych.

Głównym celem powstania obwodnicy jest poprawa przepustowości układu komunikacyjnego, co przyczyni się do wyeliminowania ruchu tranzytowego na terenie Bolkowa, a tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców miasta.

.

Fot. GDDKiA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..