Opublikowany: pon, Cze 11th, 2018

“Poławiacze pereł” w Aurum

“Poławiacze pereł” Georges’a Bizeta to kolejne dzieło światowego formatu, którego retransmisję już w najbliższy czwartek będzie można zobaczyć w złotoryjskim kinie Aurum. Są jeszcze bilety do nabycia.

Hit operowy nowojorskiej sceny teatralnej, jakim są “Poławiacze pereł” Georges’a Bizeta, to kolejny spektakl, który złotoryjskie kino zaprezentuje w ramach cyklu retransmisji największych światowych dzieł scenicznych.

„Poławiacze pereł” to kwintesencja opery francuskiej – melodyjnej, pełnej subtelnych motywów i wpadających w ucho fragmentów, wśród których najsłynniejszym jest romans Nadira, wymagający od tenora niezwykłej lekkości i śpiewu piano. Trudno dziś zrozumieć, dlaczego opera po swej premierze w 1863 roku aż na 20 lat zeszła ze sceny. Powróciła dopiero na fali niezwykłego powodzenia innego dzieła Bizeta – „Carmen”.

Romantyczna historia dwóch przyjaciół zakochanych w tej samej kapłance, która ślubowała czystość, staje się pretekstem do serii barwnych obrazów na tle cejlońskiej wioski rybackiej. W rolach głównych prawdziwi wirtuozi wokalistyki: Diana Damrau jako Leila, Matthew Polenzani w partii Nadira. Postać jego przyjaciela, a zarazem rywala w miłości do Leili, będzie kreował polski baryton Mariusz Kwiecień, od kilku lat stały gwiazdor Met.

Przedstawienie w języku oryginału (francuskim) z napisami w języku polskim. Przedstawienie trwa około 2 godzin i 15 minut (w tym 1 przerwa). Początek retransmisji w czwartek 14 czerwca o godz. 18:00.

Bilety są do nabycia w kasie Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji przy pl. Reymonta 5. Normalny kosztuje 30 zł, ulgowy – 25 zł, a grupowy (min. 10 osób) – 20 zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..