Opublikowany: czw, Cze 28th, 2018

PiS typuje kandydata na prezydenta Lubina

Prawo i Sprawiedliwość wskazało swoich kandydatów na prezydentów dolnośląskich miast. O prezydenturę w Lubinie, zdaniem partii, powinien ubiegać się Krzysztof Kubów.

Decyzja zapadła wczoraj w Warszawie. Komitet polityczny partii Jarosława Kaczyńskiego wskazał, kto jego zdaniem powinien powalczyć o prezydenturę w dolnośląskich miastach w jesiennych wyborach samorządowych. W Lubinie nominację otrzymał poseł tej partii, Krzysztof Kubów. Kandydatów wskazano też w dwóch innych miastach Zagłębia Miedziowego. W Legnicy o objęcie władzy będzie walczył Arkadiusz Baranowski, do niedawna wicestarosta powiatu jaworskiego, a w Głogowie – Jan Zubowski.

Przypomnijmy, Krzysztof Kubów w 2015 roku po raz pierwszy został posłem. W czasie kampanii wraz z innymi politykami PiS – Beatą Szydło i Elżbietą Witek – szczególnie mocno angażował się w temat ważny dla całego regionu – podatek miedziowy. Politycy rządzącej partii obiecali, że kiedy przejmą władzę w kraju, podatek zostanie zniesiony. Danina została jednak utrzymana i w latach 2016-17 z jej tytułu do państwowej kasy wpłynęło ponad 3 mld zł. W sumie od chwili, gdy podatek został wprowadzony, KGHM odprowadził do Skarbu Państwa już prawie 10 mld zł.

Krzysztof Kubów zaprosił dziś do Lubina wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który oficjalnie udzielił mu swojego poparcia. Obaj podkreślali też, jak ważna jest współpraca z KGHM, którą Kubów – jako prezydent – chciałby wzmocnić. Z drugiej jednak strony przyznał, że dotąd nie udało mu się zrealizować obietnicy wyborczej, czyli zniesienia miedziowego podatku i finansowego odciążenia miedziowej spółki. – Moje obietnice wyborcze były dwie: zabezpieczenie KGHM przed wrogim przejęciem i to mi się udało załatwić, no i druga jest kwestia tego podatku. Prace nad tym podatkiem trwają, wkrótce przedstawimy szczegóły i propozycje naszych rozwiązań – obiecuje poseł.

źródło: Lubin.pl

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. zenek pisze:

    Ogłaszająw Lubinie Głogowie Legnicy a w Polkowicach jakoś nikt Pana Marciniaka nominować 😉

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..