PeBeKa ma apetyt na Chiny

PeBeKaLubińskie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa podpisało list intencyjny z jednym z największych na świecie wykonawców inżynieryjnych robót metalurgicznych i dostawców usług operacyjnych w Chinach.

Prezes PeBeKa Mirosław Skowron spotkał się w Pekinie z przedstawicielami firmy Metallurgical Corporation of China Limited MCC, by omówić możliwości współpracy przy realizacji projektów budowlanych w ramach przetargów z zakresu budownictwa miejskiego i obiektów infrastrukturalnych na terenie Polski. Podpisanie listu intencyjnego może szerzej otworzyć lubińskiej spółce drzwi także na światowe rynki.

– Podpisany dokument jest wstępem do budowania wzajemnych relacji biznesowych i gospodarczych, które umożliwią nam realizację projektów budowlanych wspólnie z nowym partnerem nie tylko na terenie Polski i Chin, ale i innych krajów – twierdzi Krzysztof Krajewski, rzecznik prasowy PeBeKa.

Współpraca z MCC nie będzie pierwszym doświadczeniem PeBeKa na chińskim rynku. W pierwszej połowie lat 90. wspólnie z francuskim koncernem Bouygues, lubińska spółka

wybudowała tunel drogowy Cheung Ching, złożony z dwóch równoległych rur,

prowadzących na nowe lotnisko w Hongkongu, w których biegną trzypasmowe jezdnie autostradowe. Dzięki tej inwestycji możliwe było połączenie wyspy Tsing YI z siecią dróg lądowych na kontynencie.

Dodaj komentarz