Opublikowany: wt, Sty 28th, 2020

Odroczony wyrok w sprawie blokujących torowisko

Za nami kolejna rozprawa w sprawie blokowania torowiska przez mieszkańców Raszówki. Przesłuchano policjantów, którzy zabezpieczali protest. Nie stawili się jednak wszyscy świadkowie i rozprawę odroczono.

Obwinieni mieszkańcy Raszówki znów stawili się przed Sądem Rejonowym w Lubinie. Przesłuchano dwóch z pięciu świadków w sprawie.

– Te osoby były spokojne. Miały ze sobą różnego rodzaju transparenty. Niektóre z tych osób stały, niektóre się poruszały, przechodziły przez przejazd kolejowy – relacjonował wydarzenia z czerwca zeszłego roku jeden z przesłuchiwanych policjantów.

– Rozmawiałem z tymi ludźmi. Mówili mi, że chcą, aby pociąg zatrzymywał się również w Raszówce – dodał drugi ze świadków.

Przypomnijmy, że 8 czerwca mieszkańcy wsi przez kilka godzin blokowali przejazd kolejowy, w związku z czym spółka PKP Polskie Linie Kolejowe całkowicie wstrzymała ruch na trasie Legnica-Lubin. W proteście wzięło udział ponad 70 osób.

Kilka dni później PKP PLK na wniosek Kolei Dolnośląskich wydały zgodę na skorygowanie rozkładu jazdy, by pociągi z Lubina do Legnicy zatrzymywały się również w Chróstniku, Gorzelinie, Raszówce i Rzeszotarach.

Obrona od początku domaga się umorzenia sprawy: – Być może decyzja o tym, że te osoby stanęły przed obliczem sądu, została podjęta zbyt pochopnie – mówił adwokat Łukasz Mika. Mieszkańcom Raszówki grozi grzywna lub nagana.

Ponieważ nie wszyscy świadkowie stawili się dziś na sali rozpraw, sędzia Magdalena Bielecka odroczyła proces do 5 marca.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..