Noc z Andersenem

23 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi juz po raz dziesiąty odbędzie się „Noc z Andersenem u braci Grimm”. W bezpłatnym spotkaniu wezmą uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych szkół podstawowych. Zapisywać się można do 19 marca.

Noc z Andersenem to coroczna impreza dla dzieci organizowana przez złotoryjską książnicę. W tym międzynarodowym przedsięwzięciu biorą udział także inne biblioteki, w tym m.in. również z Czech i Słowacji. Nawiązuje ono do święta książki dziecięcej obchodzonego 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Celem spotkań jest rozbudzenie u najmłodszych zainteresowań czytelniczych oraz idei głośnego czytania.

Złotoryjska impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, na co z pewnością niemały wpływ ma rozbudowany i bardzo ciekawy program zajęć oraz zmieniająca się z każdą edycją tematyka. Biblioteka jak do tej pory zabierała dzieci m.in. do podwodnego świata, do świata strachów i upiorów, Japonii czy magicznego otoczenia Harrego Pottera.

Zapisywać się można do 19 marca w oddziale dla dzieci. Chętni powinni sie spieszyć, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Mile widziane są przebrania. Organizatorzy przewidują konkurs na najładniejszy strój.

Fot. zlotoryjska.pl

 

Dodaj komentarz