Opublikowany: wt, Lis 19th, 2019

Lubiński radny złożył rezygnację. Co dalej?

Lubiński radny Adam Konefał złożył dziś rezygnację z mandatu. Teraz komisarz wyborczy ma dwa tygodnie na zaakceptowanie jego decyzji i wydanie postanowienia w tej sprawie.

18 listopada do biura Rady Miejskiej w Lubinie wpłynęło pismo z rezygnacją Adama Konefała z funkcji radnego.

– Wygaśnięcie mandatu stwierdza komisarz wyborczy w Legnicy. Następuje to do czternastu dni po dostarczeniu rezygnacji. Postanowienie w tej sprawie ogłasza się w wojewódzkim dzienniku urzędowym oraz podaje się do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej. Postanowienie o wygaśnięciu mandatu otrzyma także sam radny oraz przesyła się je wojewodzie i przewodniczącemu rady – wyjaśnia Bogusława Potocka, przewodnicząca lubińskiej rady.

Radny ma jeszcze 7 dni na odwołanie od decyzji, a o rezygnacji informowany jest następny na liście kandydat. Trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości z liczbą 305 głosów w ubiegłorocznych wyborach uzyskał Mateusz Powązka. Ten 27-latek pracował m.in. jako doradca w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywał także staż w Parlamencie Europejskim. Ukończył studia magisterskie na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim.

– Po informacji kandydat ma kolejne siedem dni na zaakceptowanie decyzji o wyborze na radnego. Na kolejnej sesji składa uroczyste ślubowanie. Najprawdopodobniej odbędzie się ono podczas grudniowej sesji – dodaje Potocka.

Przypomnijmy, że miejski radny został zatrzymany przez policję 11 listopada.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..