Opublikowany: czw, Lis 14th, 2019

Radny wręczył sobie czerwoną kartkę

Adam Konefał w roli sędziego

Radny podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu rezygnuje ze swojej funkcji. Adam Konefał za pośrednictwem przewodniczącej klubu Prawa i Sprawiedliwości poinformował media o swojej decyzji. Tym razem znany w regionie sędzia piłkarski postanowił sam sobie przyznać czerwoną kartkę.

Przypomnijmy, że Adam Konefał został zatrzymany przez policję w poniedziałek. W trakcie interwencji miał nie stosować się do poleceń policjantów, a ci użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego, w tym gazu. We wtorek radny złożył rezygnację z członkostwa w klubie radnych PiS. Zaś przed chwilą otrzymaliśmy oświadczenie, które w jego imieniu przesłała Patrycja Rozmus, przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej. Autor podpisuje się z imienia i nazwiska oraz informuje o swojej rezygnacji z mandatu radnego.

Popełniłem błąd, za który bardzo przepraszam. Nie chciałbym, aby ta sprawa odbiła się negatywnie na mojej rodzinie. Dobrowolnie poddam się karze i uszanuję wyrok sądu. Niezależnie od tego, chciałbym poinformować, że wystąpiłem z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości i wkrótce na ręce przewodniczącej Rady Miejskiej, złożę także rezygnację z pełnienia mandatu radnego Rady Miejskiej w Lubinie

– pisze w swoim oświadczeniu Adam Konefał.

Po rezygnacji Konefała jego miejsce w lubińskiej radzie miejskiej zajmie następny na liście kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Trzeci wynik, czyli 305 głosów w ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskał 27-letni Mateusz Powązka.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..