LUBIN. Adam Sawicki prezesem Netii

adam-sawicki-2Były wiceprezes KGHM, Adam Sawicki niedługo pozostawał w cieniu. Rada nadzorcza Netii właśnie powołała go na stanowisko prezesa telekomunikacyjnej spółki. Sawicki obejmie stanowisko z początkiem czerwca.

– Rada nadzorcza dokonała wyboru właściwego kandydata i z przyjemnością będę w najbliższych tygodniach przekazywał obowiązki nowemu prezesowi – mówi Mirosław Godlewski, aktualny szef Netii.

Adam Sawicki ma 43 lata, a pełnił już wiele funkcji na wysokich szczeblach menedżerskich w firmach z udziałem instytucji finansowych. W branży telekomunikacyjnej jest zakotwiczony od 18 lat. Przed rozpoczęciem współpracy z Netią prowadził niezależną działalność doradczą. Wcześniej natomiast pełnił funkcję wiceprezesa KGHM ds. korporacyjnych.godlewski-sawicki

Herbert Wirth nie był jednak tak entuzjastycznie nastawiony do osoby Sawickiego, jak Mirosław Godlewski.Na początku września tak Sawicki jak i Włodzimierz Kiciński zostali usunięci z zarządu Polskiej Miedzi na wniosek prezesa Wirtha. Jako oficjalny powód podano konieczność wzmocnienia spójności działań i konsolidacji Grupy Kapitałowej KGHM, jednak tajemnicą poliszynela jest, że swój wniosek prezes Wirth zmotywował brakiem zaufania do obydwu „warszawskich” wiceszefów.

Herbert-Wirth_bPrzypomnijmy prezes Wirth jako pierwszy w historii przetrwał kolejne zmiany ministrów i został powołany na kolejną kadencję. Jednak z biegiem czasu wokół prezesa zamiast zaufanych ludzi, jak odwołany dwa lata temu Maciej Tybura, zaczęli pojawiać się ludzie niezwiązani z Zagłębiem Miedziowym. Odwołanie Kicińskiego i Sawickiego oznaczało zatem, że Wirth postawił na swoim.

Netia to największy niezależny operator telekomunikacyjny w Polsce. Oprócz Adama Sawickiego w walce o fotel prezesa wzięli udział Bogusław Kułakowski (dziś członek rady nadzorczej Netii) oraz George Makowski, jeden z współtwórców Centertelu (sieć komórkowa Orange Polska) i założycieli Netii.

DRM/FOT.KGHM, NETIA

Dodaj komentarz