LEGNICA. Dziesięciolatka zapobiegła tragedii

IMG_8945Uratowała życie mamy, sąsiadów i swoje. Dziesięcioletnia Paulinka wykazała się niezwykłą przytomnością umysłu, dzwoniąc w nocy pod numer alarmowy 112. Dziewczynka bez paniki wykonała wszystkie polecenia operatora WCPR.

Około godz. 2 w nocy dziecko, zamieszkałe w kamienicy przy ul. Nowy Świat, zaalarmowało dyżurnych, że jej mama leży nieprzytomna. Zgodnie z wytycznymi, dziewczynka miedzy innymi pootwierała wszystkie drzwi i okna, dzięki czemu udało jej ocucić podtrutą czadem mamę. W tym czasie z pomocą jechało już pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce kobieta była już przytomna. W mieszkaniu nadal było wysokie stężenie tlenku węgla, którego obecność stwierdziliśmy także w mieszkaniu powyżej. Ewakuowaliśmy w sumie pięciu lokatorów, w tym dwie osoby pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala: Paulinkę i jej mamę – relacjonuje brygadier Andrzej Szymański z legnickiej straży pożarnej.

Kiedy dziewczynka opuści szpital, strażacy będą ją chcieli nagrodzić. Podobnie, jak inną małą legniczankę, dziewięcioletnią Esterkę, która niedawno wykazała się taką samą rezolutnością.

JOM

Dodaj komentarz